REGISTRUOTIS

2015-04-16 14:55 Skaistgirio seniūnijos nevyriausybininkai startuoja projekte "Eismo saugumas bendruomenėse 2015" (0)

Vida
 
Skaistgirio seniūnijos nevyriausybinės organizacijos šiemet susibūrė į susivienijimą ir pateikusios paraišką dalyvauti Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie susisiekimo ministerijos organizuojamame projekte "Eismo saugumas bendruomenėse 2015" sėkmingai pradėjo projektinę veiklą. 
 
Rengiant pirmą renginį bendram tikslui susivienijo Skaistgirio moterų draugija "Versmė", Joniškio rajono Policijos komisariato prevencinio poskyrio bendruomenės pareigūnė Almira Kumpytė, policijos rėmėjas, šaulys Dalius Bučinskas, Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Joniškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos VPPP inspektorė Lina Garbenienė ir savanoris ugniagesys Virginijus Vasiliūnas.

Balandžio devintosios rytą Skaistgirio miestelyje vyko akcija - reidas, kurio metu buvo stebima kaip skaistgiriečiai naudojasi priemonėmis saugiam eismui užtikrinti. Sutikti dviratininkai beveik visi turėjo liemenes ir tvarkingus dviračius, pėstieji žinojo kaip elgtis gatvėje tamsiu paros metu. Net dvi valandas plūšėjo bendruomenės pareigūnė Almira Kumpytė ir policijos rėmėjas Dalius Bučinskas žymėdami dviračius. Pažymėtas dvidešimt vienas dviratis, su dviratininkais prisiminta kaip saugiai elgtis kelyje, kad būtų užkirstas kelias nelaimei. Kol buvo žymimi dviračiai, priešgaisrinės tarnybos specialistė Lina Garbenienė ir savanoris ugniagesys Virginijus Vasiliūnas kalbėjosi su susirinkusiais miestelio gyventojais apie pavasarinius gaisrus, kurie dažniausiai įvyksta neatsargiai elgiantis su ugnimi gamtoje. Jie pristatė dūmų detektorių, jo veikimo principus ir ragino įsigyti juos kiekvienam gyventojui. Šios akcijos komanda aplankė ilgametį ugniagesį Antaną Šimaitį pernai atšventusį garbingą gyvenimo jubiliejų ir jam padovanojo dūmų detektorių. Pasak veterano ugniagesio kažkada pats su kolegomis eidavo profilaktiškai tikrinti gyventojų namų, dabar jis pats sulaukė svečių. Įteikta dovana leis jaustis saugiam garbingame amžiuje,- sakė šypsodamasis veteranas Antanas Šimaitis. Taip pat aplankyta mediniame sename name gyvenanti pensininkė Adolfina Vaitiekūnienė, jai ugniagesiai taip pat dovanojo dūmų detektorių, kad jaustųsi saugi. Moteris džiaugėsi sakydama, kad dabar ne tik gatvėje jausis saugi, bet ir namuose. Pasak jos tokios akcijos labai reikalingos, kai garbingo amžiaus žmonėms dovanojami atšvaitai, liemenės, primenantys apie saugų eismą lankstinukai, ir ugniagesių akcijos labai praverčia mums senjorams,- gyrė akcijos organizatorius ir svečius aplankiusius ją. Adolfina Vaitiekūnienė puikiai mena tuos laikus kai jos amžinatilsį vyras ilgametis ugniagesys skubėdavo į gaisrus, profilaktinius patikrinimus.

Šia akcija prasidėjęs 2015 metų projekto vykdymas tik prasideda. Akcijos, popietės, švietėjiškos valandėlės, konkursai kelsis iš vieno kaimo į kitą, o galiausiai visi rudenį drauge paminės kelyje žuvusių dieną ir viktorinoje pasitikrins kuris kaimas geriausiai įsisavino saugaus eismo žinias.Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?