REGISTRUOTIS

2014-09-12 15:15 Sodeliuose net ir briedžiai dėvi šviesą atspindinčias liemenes (0)

SODELIAI

Rugpjūčio 22 dieną sodeliečius į renginį „Aš saugus?.. “ kvietė ne bet kas, o šiaudinis briedis, pasipuošęs šviesą atspindinčia liemene.

 

Renginį pradėjo bendruomenės pirmininkė Vaida Sarapienė, primindama, kad Sodelių kaimo bendruomenė dalyvauja Lietuvos Kelių direkcijos prie susisiekimo ministerijos ir Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos organizuojamame konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse 2014“, kurio tikslas šviesti bendruomenių narius saugaus eismo klausimais siekiant mažinti nukentėjusiųjų keliuose skaičių.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Panevėžio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus vyr. specialistė Virginija Masiulienė ir specialistė Kristina Vilčinskienė pirmiausia supažindino su iniciatyva „Saugi kaimynystė“. Šis projektas prieš dešimtmetį buvo sukurtas kaip viena nusikalstamumo prevencijos priemonių, kurios tikslas – ne tik kovoti su nusikaltimais ir teisės pažeidimais, saugoti vienas kito turtą, bet ir ugdyti bendruomeniškumą, puoselėti puikius santykius tarp kaimynų. „Saugi kaimynystė“ yra viena populiariausių ir sėkmingiausių kada nors egzistavusių nusikalstamumo prevencijos priemonių. Ji pagrįsta paprastomis idėjomis ir vertybėmis, kurios priimtinos daugeliui žmonių. Svarbiausia susiburti su kaimynais, siekiant mažinti vietinį nusikalstamumą ir viešosios tvarkos pažeidimų, padaryti savo aplinką saugesne. Išklausę policijos pareigūnių pristatymo, kaimynai parašė prašymus, ir dabar ant kelių Sodelių kaimo bendruomenės narių namų puikuosis lentelės su užrašu „Saugi kaimynystė“.                 Minėtos pareigūnės pateikė informaciją, pasakojo apie vis dar besidarbuojančių telefoninių sukčių gudrybes, prašė gyventojus būti atidesniems. Pareigūnės aiškino gyventojams daiktų žymėjimo naudą, konsultavo, kaip apsisaugoji nuo vagysčių, kišenvagysčių, sukčiavimų. Pažymėjo ir įtraukė į duomenų registro žurnalą` vertingus daiktus.

Policijos atstovės artėjant naujų mokslo metų pradžiai, priminė visiems, kad būtume dėmesingi ir saugūs kelyje. Paragino vaikus, kad eidami pėsčiomis ir važiuodami dviračiu laikytųsi kelių eismo taisyklių, atsakingai ir saugiai elgtųsi gatvėse, aikštelėse. Supažindino su naujais kelių eismo taisyklių reikalavimais dviratininkams. Dviratininkai, važiuojantys važiuojamąja kelio dalimi, dienos metu privalo dėvėti šviesą atspindinčią liemenę arba priekyje ir gale įsijunti šviesos žibintus, o tamsiu paros metu turi degti šviesos ir reikia dėvėti liemenes

Priminė, kad minti dviračio pedalus ir jaustis visaverčiu eismo dalyviu gali ne jaunesni kaip 14 metų jaunuoliai arba vaikai nuo 12 metų, jeigu turi dviračio vairuotojo pažymėjimą. Dviratininkas iki 18 metų privalo dėvėti šalmą. Draudžiama dviračiais važiuoti šaligatviais. Vaikams galima važinėtis tik uždarose teritorijose – kiemuose. Pareigūnės apdovanojo renginyje vaikus, kurie teisingiausiai buvo pasiruošę varžyboms: dėvėjo šalmus ir liemenes.

Būti matomiems keliaujant ragino ir atskubėję VĮ „Panevėžio regiono keliai“ inžinieriai Tomas Žagunis ir Tadas Brazdžionis. Inžinieriai apdovanojo susirinkusius gyventojus atšvaitais, šviesą atspindinčiomis liemenėmis.

Daugiausia dėmesio sulaukė aikštelėje organizuotos figūrinio važiavimo dviračiais varžybos, kuriose noriai dalyvavo ne tik vaikai, jaunimas, bet ir suaugę. Varžybose panoro sudalyvauti ir Karsakiškio seniūnijos seniūnė Nijolė Gaižiūnienė, į renginį atmynusi dviračiu.

Po atkaklios kovos išaiškėjo nugalėtojai, kuriuos bendruomenės pirmininkė apdovanojo medaliais, diplomais ir eismo saugumo dovanėlėmis.

Glaudus visuomenės ir policijos bendradarbiavimas padeda užkirsti kelią daromiems teisės pažeidimams, padeda gyventojams spręsti kylančias problemas.Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?