REGISTRUOTIS

2020-01-05 11:48 Šv. Liucijos - šviesos diena Sodeliuose (0)

SODELIAI

 Šviesos mergelės šv. Liucijos diena neatsitiktinai švenčiama gruodžio 13-tą dieną. Pagal senąjį Julijaus kalendorių ši diena sutapo su saulėgrįža. Šv. Liucijos diena,– tinkamiausia proga pagaliau užžiebti kalėdines girliandas ir žvakes. Per šv. Liuciją buvo priimta duoti vaikams dovanų. Šios tradicijos šaknys siekia XII ar XIII amžių. Teigiama, kad tuo metu vieno Sicilijos kaimo vaikus ištiko kažkokia epidemija, ir jie apako. Tėvai vedėsi vaikus melstis prie šv. Liucijos altoriaus ir žadėjo jiems, kad grįžę iš bažnyčios mažieji ras pilnas dovanų kurpes. Pasakojama, kad taip ir nutiko – vaikai ne tik atgavo regėjimą, bet ir rado dovanų. Nuo tada ši tradicija įsigalėjo daugelyje Europos šalių.

Sodelių kaimo bendruomenė, minėdama Šv. Liucijos dieną, gruodžio 15 dieną ne tik įžiebė Kalėdų eglutę, bet ir pagal daugelio Europos šalių tradiciją apdovanojo vaikus. Po Šv. Mišių sodeliečius koplyčioje aplankė Šv. Liucija, kurią lydėjo nykštukė, ir mažuosius apdalino saldžiomis dovanėlėmis.

 Ne tik vaikus, bet ir suaugusius pradžiugino dar vieni svečiai: tai Policijos pareigūnas Amsius ( Laima Keblienė ) ir bendruomenės pareigūnas Darius Petraitis.  Pareigūnai priminė, kad tamsiu paros metu reikia nepamiršti nešioti saugaus eismo priemonių – atšvaitų. Lyg Kalėdų seneliai, pareigūnai visus susirinkusius apdovanojo dovanėlėmis: atšvaitais, liemenėmis…

Bendruomenės pirmininkė Vaida visiems priminė, kad Sodelių kaimo bendruomenė dalyvauja konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse 2019“, todėl visi siekia ir tamsiu paros metu būti matomi kelyje. O kad būtume saugūs, neužtenka tik žinoti, ką reikia daryti, bet nuolatos prisiminti ir kitiems priminti, kad visada ir visur reikia laikytis Kelių eismo taisyklių.

Kiekvienas galėjo išsinešti po dalelę šviesos į namus. Paįstrio Juozo Zikaro draugovės skautas Vainius atsinešė Betliejaus taikos ugnį, kurios kiekvienas šventėje dalyvavęs galėjo prasinešti į savo namus. Dalindamiesi simboline taikos ugnimi, susirinkusieji įsipareigojo kartu nešti šilumą, šypseną, dalintis geru žodžiu su visais, kuriems to reikia.

Šviesus buvo sekmadienis Sodeliuose, pripildęs širdis šilumos, laukimo.Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?