REGISTRUOTIS

2019-01-15 17:21 Šviesos diena Sodeliuose (0)

SODELIAI

 Po Šv. Mišių sodeliečius koplyčioje aplankė Juozo Zikaro draugovės skautai Vytaras ir Vainius,  kurie atsinešė Betliejaus taikos ugnį, kurios kiekvienas šventėje dalyvavęs galėjo prasinešti į savo namus.

Betliejaus taikos ugnies idėja kilo 1986 metais Austrijoje vykdant socialinę paramos akciją „Šviesa tamsoje“. Daugiau nei 30 metų artėjant Šv. Kalėdoms ypač pasižymėjęs vaikas iš Austrijos keliauja į Palestiną ir Betliejuje uždega žvakę, ir pargabena ją namo, o iš Austrijos ugnis pasklinda po Europą, Amerikos ir Australijos žemynus. Šių metų ugnies nešėju išrinktas Niklasas Lehneris lapkričio 28 dieną įžiebė ugnį nuo žibinto Jėzaus gimimo grotoje Betliejuje. Betliejaus taikos ugnis, Lietuvai iškilmingai buvo perduota Lenkijos - Lietuvos pasienio Slobudkos miestelio pagrindinėje mokykloje.

Nuo gruodžio 18 dienos įvairių skautiškų organizacijų atstovai dalina žvakeles su Betliejaus ugnimi įvairiausiose vietose: bažnyčiose, ligoninėse, globos namuose, kalėjimuose, mokyklose, geležinkelio stotyse, aukščiausiose šalies valdžios institucijose ir kitose organizacijose.

Akcijos tikslas - kad ugnis apkeliautų visą Lietuvą. Šiemet tarptautinės akcijos šūkiu tapo žodžiai „Taikos ugnis - vienijanti įvairovę“. Skautai dalindamiesi simboline taikos ugnimi, įsipareigoja kartu nešti šilumą, šypseną, dalintis geru žodžiu su visais, kuriems to reikia.

O kokios šventės, be Kalėdų senelio. Jis atvyko visų pasveikinti, su pilnu maišu dovanų. Kol Kalėdų Senelis klausė sakomų eilėraščių, apdalino mažuosius sodeliečius lauktuvėmis – saldžiomis dovanėlėmis, bendruomenės pirmininkė  Vaida priminė, kad Sodelių kaimo bendruomenė dalyvauja Lietuvos Kelių direkcijos prie susisiekimo ministerijos ir Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos organizuojamame konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse 2018“ bei įteikė visiems saugaus eismo priemonių – atšvaitų. Kiekvienais metais tamsiu paros metu dėl neatsargumo įvyksta daug eismo įvykių, kurių metu žūva bei sužalojami žmonės. Ypač nukenčia pėstieji ir dviratininkai, nes jie tampa nematomi. Nelaimių galima išvengti, jei dviratininkai ir pėstieji segėtų atšvaitus. Atšvaitą vairuotojas pastebi iš maždaug 5 kartus didesnio atstumo, todėl gali pristabdyti mašiną ir saugiai apvažiuoti kliūtį kelyje ar netgi sustabdyti automobilį. Atšvaitas ne blizgantis papuošalas, tačiau tai pati rimčiausia saugaus eismo priemonė, kuri gali išgelbėti kiekvieno mūsų gyvybę. Norisi tikėti, kad sodeliečiai – tiek vaikai, tiek suaugusieji – ir kitais metais bus ne tik saugūs, bet ir drausmingi eismo dalyviai. O kad būtume saugūs, neužtenka tik žinoti, ką reikia daryti, bet nuolatos prisiminti ir kitiems priminti, kad visada ir visur reikia laikytis Kelių eismo taisyklių.

                      Kalėdų senelis, palinkėję visiems gerų, šviesių, sėkmingų ateinančių metų, išvyko pas kitus vaikučius.Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?