REGISTRUOTIS

2013-07-01 11:07 Tinkama bendruomenės internetinės svetainės ir portalo minisvetainės priežiūra (0)

BendruomeniuPortalas

Kaip greičiausiai jau supratote ir patys, vien susikurti internetinę svetainę nepakanka. Svarbu ją tinkamai prižiūrėti, tam, kad jūsų įdėtas darbas būtų naudingas, o svetainė tinkamai tarnautų jūsų bendruomenei. Šiuo atveju nėra svarbi forma ar tai jūsų minisvetainė bendruomenių portale ar individuali bendruomenės svetainė internete.

Šiame straipsnelyje aptarsime pagrindinius dalykus, kurių nereiktų užmiršti norint tinkamai prižiūrėti savo internetinę svetainę ir išnaudoti jos galimybes.

 

Bendruomenės kontaktai ir veiklos aprašymas

Bendruomenės internetinė svetainė reikalinga ne vien tam, kad paskalbtumėte bendruomenės naujienas, bet ir pristatytumėte save internete. Įsivaizduokite, kad jūsų svetainė tai lyg jūsų bendruomenės vizitinė kortelė internete. Ar užklydęs į jūsų svetainę interesantas ras jūsų bendruomenės kontaktus ir galės susidaryti nuomonę apie jūsų bendruomenę?

Taigi visų pirma pasitikrinkite ar svetainėje pateikti jūsų bendruomenės kontaktai, ar jie yra aktualūs, na ir pabandykite, kaip lankytojas iš šalies perskaitytų jūsų bendruomenės aprašymą. Ar aprašymas tinkamai atspindi jūsų bendruomenės veiklą? Pagalvokite ar vien svetainėje išvardinti įgyvendintų projektų pavadinimai padės susidaryti nuomonę apie jūsų bendruomenę? Pažiūrėkite į tai kūribiškiau! Atskleiskite jūsų bendruomenės tikrąjį, ne būtinai projektinį, veidą!

Neužmirškite vis atnaujinti šią informaciją!

 

Svetainės žinomumo didinimas

Sunku rasti jums reikiamą namą, jei neturite adreso? Norintiems rasti jūsų internetinę svetainę be abejo padės internetinės paieškos sistemos, bet ir jūsų neturėtumėte snausti! Padarykite viską, kad jūsų svetainės adresą žinotų jūsų bendruomenės nariai ir ne bendruomėnes nariai, kuriems galėtų būti įdomi jūsų skelbiama informacija.

Bendruomenės narius supažindinti su turima svetaine galite eilinio bendruomenės susitikimo metu, o minėdami svetainės adresą jūsų rengiamoje dalomojoje medžiagoje (lankstinukuose, informaciniuose laiškuose, pranešimuose gyvenvietės skelbimų lentoje) taip pat padidinsite jos žinomumą.

Greičiausiai kiek sunkiau bus padaryti taip, kad apie jūsų bendruomenės svetainę sužinotų žmonės ne iš jūsų bendruomenės, bet tam irgi yra įvairių galimybių! Keiskitės svetainių nuorodomis su kitomis bendruomeninėmis organizacijomis turinčiomis svetaines, pasistenkite, kad jūsų svetainės adresą paskelbtų krašto bendruomenių asociacijos ar VVG svetainėje, bendruomenių portale ir panašiuose portaluose. Skelbdami informaciją ir rašydami straipsnius įvairiuose informaciniuose, nemokamuose portaluose nurodyte tekstuose ir jūsų svetainės adresą.

Būkite sumanūs ir išradingi siekdami, kad apie jūsų svetainę sužinotų kuo daugiau žmonių!

 

Aktualus svetainės turinys

Deja, bet neužtenka tik pasitikrinti ar svetainėje nurodyti kontaktai yra teisingi ir paskleisti žinią apie jūsų svetainę. Gyvybiškai svarbu tam, kad į jūsų svetainę grįžtų skaitytojai, pasirūpinti tuo, kad svetainės turinys būtų atnaujinamas ir prižiūrimas.

Jei jau susikūrėte svetainę, nusiteikite tam, kad reikės užtikrinti, kad svetainės turinys būtų reguleriai atnaujinamas. Niekas greičiausiai nesitiki iš mažos bendruomeninės organizacijos, kad ji kiekvieną dieną paskelbs po aktualią naujieną ar įdomų straipsnį... bet kiekvienoje bendruomenėje tikrai per mėnesį įvyksta bent po vieną įdomesnį įvykį. Tereikia tik trumpai jį aprašyti, iliustruoti keliomis nuotraukomis ir štai naujas turinys jūsų svetainei parengtas, o suinteresuotasis jūsų bendruomenės veikla žinos, kad jūsų bendruomenė gyvybinga ir galima vis užsuti į jūsų svetainę pasidomėti kaip jūs gyvenate.

Pasistenkite, kad jūsų svetainėje bent jau kartą į mėnesį atsirastų nauja žinutė ir galėsite sakyti, kad rūpinatės savo svetainės turiniu!

 

Pratinkite bendruomenės narius lankytis svetainėje

Vienas veiksmingiausių būtų pratinti bendruomenės narius lankytis jūsų svetainėje – skelbti iš anksto joje apie būtimą renginį, o taip pat kuo greičiau pateikiant trumpą jau vykusio renginio aprašymą.

Kiekvieną kartą, teikdami svetainėje informaciją apie būsimą renginį, pratinsite bendruomenės narius, kad jie galės visada rasti ten aktualią informaciją apie būtimą renginį ir jiems nereikės klausinėti renginio organizatorių. Neužmirškite pateikti žinutėje apie renginį ne tik jo datą ir laiką, bet ir renginio programą. Tokiu būdu žinutę padarysite itin informatyvia.

Kievienam  renginio dalyviui būna įdomu paskaityti apie renginį, kuriame jis dalyvavo. Taigi, jei sugebėsite pakankamai operatyviai pateikti informaciją apie įvykusį renginį, tikrai susilauskite svetainės lankytojų augimo. Būtinai neužmirškite prie naujienos apie įvykusį renginį pridėti nuotraukų. Tai būtų dar vienas traukos į jūsų svetainę objektas, juk visad įdomu, kaip atrodo nuotraukose mūsų pažįstami, kaimynai, na ir aišku mes patys.

Žinutės apie būsimus ir jau įvykusius renginius gali ženkliai padidinti jūsų svetainės lankomumą bendruomenės narių tarpe!

 

Kas atsingas už bendruomenės svetainės priežiūrą ir informacijos talpinimą?

Kiekviena veikla be vado ir lyderio pasmerkta žlugti. Taip ir informacijos talpinimas jūsų internetinėje svetainėje. Pats blogiausias atsakymas į klausimą „kas prižiūri jūsų svetaine?“, būtų „kas kada gali, tas ir talpina informaciją“... Siekiant, kad taip nebūtų, jums būtinai reikia išsirinkti žmogų, kuris organizuotų informacijos talpinimą svetainėje. Galbūt tai jis darys ne pats,  kartu su kitais, bet jis turėtų būti tas žmogus, kuris koordinuoja šią veiklą ir žino kada, ką ir kaip paskelbti, kad jūsų skaitytojus informacija pasiektų reikiamu laiku ir jūsų laikas skirtas informacijos kūrimui, nuotraukų apdorojimui nenueitų perniek.

Informacijos talpinimą bendruomenės svetainėje koordinuojantis asmuo - žingsnis į svetainės tinkamą priežiūrą!

 

Svetinės turinio pateikimas

Bene svarbiausias dalykas kalbant apie svetainės turinį – tai jūsų rašymo stilius. Jūs žinote kas yra jūsų svetainės lankytojai, todėl rašykite taip, kaip priimtiniausia jiems. Venkite per daug oficialaus tono. Skiltyje „Apie mus“ nekopijuoti bendruomenės nuostatų, o pabandykite aprašyti apie savo bendruomene kuo įdomiau atsitiktai užklydusiam skaitovui. Neeksperimentuokite su šriftais, pasirinkite vieną, tai padės jūsų lankytojams lengviau skaityti tekstą ir jį suprasti. Įmantrūs teksto šriftai tik pablogins teksto skaitomumą.

Sukurkite kažką vertingo. Jums tereikia pateikti įdomų turinį lankytojams, kad jie apie jį kalbėtų su savo draugais ir paskatintų juos apsilankyti jūsų svetainėje. Taip, parašyti gerą ir įdomų straipsnį užima kur daugiau laiko, tačiau tai atsiperka.

Neabejotinai bendruomenėje rasite žmonių, kurie puikiai valdo plunksną! Įtraukite juos į šią veiklą!

 

Pagrindiniai žinutės ir straipnio elementai

Atminkite, kad straipnio ar žinutės pavadinimas yra tai, kas pirmiausia patraukia lankytojo dėmesį. Skirkite daugiau laiko siekdami, kad pavadinimas būtų patrauklus ir užkabinantis, kad jame būtų pateikta pagrindinė straipnio mintis. O, jei tai kvietimas į renginį, nepamirškite, kad jame turi atsispindėti renginio turinys, veiksmo vieta ir laikas.

Stripsnio ar žinutės įžanga – taipogi labai svarbus dalykas. Jis padeda greitai apsispresti skaitytojui ar verta skaityti platesnį straipnį, tad pasistenkite išnaudoti įžangos galimybes ir dar kartą sudominti skaitytoją straipsniu.

Autoriaus pasirašytas tekstas visad žiūrisi įtikinamiau nei nepasirašytas!

 

Svetainės turinio įvairovė

Šiais laikais skaitytojas yra labai nekantrus, tad jį paprasčiau bus prikalbinti pasibūti jūsų svetainėje, jam pasiūlius kuo įvairesnio turinio, kurį peržiūrėti patogu ir greita.

Tai gali būti naudingos nuorodos, įdomi informacija, vaizdo ar garso medžiaga, kuria žmonės norėtų dalintis su aplinkiniais. Jūsų pateikiamas tekstas bus dar įdomesnis, jei iliustruosite jį nuotraukomis ar vaizdo įrašais. Jūsų bendruomenės puslapio turinį galite paįvairinti talpindami ne tik straipsnius ar informacines žinutes , bet ir, pavyzdžiui, renginių foto ar vaizdo reportažus su trumpu aprašymu.

Stenkitės svetainėje pateiktikuo įvairesnį turinį, tai paprastas būdas jūsų svetainės patrauklumui kurti!

 

Stenkitės pažinti savo svetainės lankytoją

Internete galima rasti įvairių įrankių leidžiančių analizuoti jūsų svetainės lankytojų srautus ir jų struktūrą. Nenumokite į tai ranka. Tai įrankis leisianti jums pažinti savo lankytoją, sužinoti, kokie straipsniai jam labiausiai patinka, kokias nuotraukas jis daugiausiai žiūri, kokią jūsų svetainės skiltį dažniausiai aplanko. Taip padės jums kurti labiausiai jūsų lankytojui priimtiną ir patrauklų turinį.

Naudodamiesi tokiais analizės įrankiais, kaip Google Analythics, galėsite sužinoti labai daug smulkių, bet svarbių detalių apie jūsų lankytoją: kaip jis suranda jūsų svetainę, kaip dažnai ir kaip ilgai joje lankosi. Analizuodami šiuos duomenis galėsite stipriai pagerinti savo svetainės efektyvumą ir priimtinumą jūsų lankytojams!

Stenkites kuo geriau susipažinti su žmonėmis, su kuriais bendraujate jūsų internetinės svetainės pagalba!

 

Sudarykite galimbę lankytojui pateikti savo įžvalgas ir diskutuoti

Dauguma šių dienų internetinių svetainių turi paskelbtos informacijos komentavimo galimybių. Leiskite jiems maksimaliai išnaudoti šias galimybes ir įsitraukti į svetainės gyvenimą. Jei jau jūsų svetainės lankytojas pateikė komentarą, pasistenkite būtinai jam atsakyti, tokiu būdu užmegsite jums svarbų ryšį su lankytoju, o jis įgaus pojūtį, kad gali bendrauti jūsų svetainėje, o tai turėtų būti bene didžiausias jūsų siekis.

Sudarykite galimybes lankytojams dalyvauti diskusijose. Dalyvaudamas jose, jis matys savo indelį kuriant svetainę kartu su jumis.

 

Linkime jums sėkmės kuriant gražias, informatyvias ir lankomas bendruomenių svetaines!

 

Nuoširdžiai jūsų,

Bendruomenių portalo kolektyvas

 

Džiaugsimės sulaukę jūsų laiškų ir skambučių svetainių priežiūros ir skaitmeninio turinio klausimais!Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?