REGISTRUOTIS

2011-08-09 20:49 Unikali lenkų ir lietuvių jaunimo koncertinė programa nuskambėjo Eičiūnuose ir Butrimonyse (0)

Audrone
Eičiūnų jaunimo centras jau keletą metų aktyviai bendradarbiauja su Lenkijos Krekolės kaimo bendruomene. Liepos 25-31 dienomis Prienų r., Pikelionių kaime ir jo apylinkėse vyko tarptautinių mainų projektas „Music united us“, kuriame dalyvavo Eičiūnų jaunimo folkloro ansamblis „Vieversa“ bei jaunimo folkloro ansamblis iš Krekolės „Malwa“. Stovyklos metu, padedant Vitai Braziulienei ir jos dukrai Daugailei, mokėmės modernaus folkloro kūrybos, paruošėme naują koncertinę programą, kurią parodėme Eičiūnų bei Butrimonių žiūrovams.
 
Baigiamąjį koncertą, kur prie mūsų prisijungė ir bendraminčiai iš Druskininkų „Racilukų“, pavadintą „Muzika vienija mus“ galite pamatyti www.jaunimotv.lt.  Programa unikali tuo, kad folklorą perkūrė šiuolaikiškai pats jaunimas, o atliko Lenkijos ir Lietuvos atlikėjai kartu. Pamačius, kaip lenkai dainuoja lietuviškai, o groja lietuviškomis kanklėmis, net nesitiki, kad tai lenkai.
 
Kita svarbi projekto veikla – sveikos gyvensenos populiarinimas jaunimo tarpe. Kartu su Sveikuolių sąjungos viceprezidentu Eligijumi Volskiu mokėmės sveikos gyvensenos pagrindų, jogos, žaidėme judrius žaidimus, sužinojome indėnų žygio subtilybes, rytais po mankštos maudėmės Verknėje. Sako, kuo šaltesnis vanduo – tuo geriau!
 
Viena iš projekto užduočių – nufilmuoti interviu apie žalingus sveikatai veiksnius, sukeliančius priklausomybes jaunimo tarpe ir kaip tos žinios pasikeitė projekto eigoje. Mokėmės maketuoti, o sukurtą filmuką „Sveiki jauni“ galite pamatyti www.jaunimotv.lt arba www.internetinetv.lt.   Už šios veiklos organizavimą dėkojame Aistei Kaminskaitei bei Marcin Zdunek. Pasitaikė ir nesėkmių, pvz. vieni nufilmuoja, kiti užfilmuoja dar neapdorotą medžiagą, todėl tenka dirbti su tuo, kas liko ir, deja, nekokybiškai nufilmuota. Tai iliustruoja filmukas – „Sveikuoliška mankšta“, kuris jau patalpintas www.internetinetv.lt. Šios mankštos mokytis galės visi, norintys gyventi sveikai. Ji ypatinga tuo, kad nenuvargina, o išmankština.
 
Kai kas iš jaunimo stebėjosi kokia buvo puiki stovykla, kad nereikėjo net alaus (alkoholiniai gėrimai stovykloje buvo draudžiami). Jaunimui patiko plaukimas baidarėmis Verkne, kuri ne tik siaura, srauni, bet ir kliūčių nemažai, paskaita apie pirtis ir „praktika“ sodybos pirtyse, ne tik lietuviškų, bet ir airiškų, vengriškų šokių mokymasis. O labiausiai – tai, ką jie kūrė, organizavo, darė patys.
 
Filmuoti mokėsi ir filmukus kūrė visi, kas tik netingėjo, todėl projektas viešinamas ir socialiniuose tinkluose. „Vieversą“ populiarina naujai įrašyta daina „Kelk, dukrela, pamigai“ (filmukas pavadintas „Ne lopšinė“) ir – kartu su lenkais atlikta - „Dūno upė“.
 
Dar įsiminė pažintinis orientacinis ėjimas „Pažink Vilnių“, kurio metu dalyvių grupelės   aplankė žymiausius Vilniaus objektus ir ne tik. Šokome prie Gedimino pilies, suradom ir perskaitėm Užupio Respublikos konstituciją, bandėm užsidirbti dainuodami Vilniaus gatvėse, fotografavomės prie paminklo Vincui Kudirkai ir padėjom išsiaiškinti lenkams kuo jis žymus. Buvome LR Seime ir susipažinome su jo darbu, istorija, susitikome su Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataru, Seimo nariu Kazimieru Uoka.
 
Išlydint lenkus namo, prižadėjome susitikti kitais metais, jei tik vokiečiai prisijungs, o man, vienai iš stovyklos organizatorių, dalyvių džiaugsmas teikia pasitikėjimą savimi, skatina ir ateityje veikti jaunimo labui. 
 
Esame dėkingi Zitai ir Jonui Žigams už prieglobstį jų gražioje sodyboje, Stakliškių vidurinės mokyklos administracijai ir valgyklos vedėjai Aušrai Orenienei, Pivašiūnų, Butrimonių, Stakliškių klebonams.
 
Projektas „Trijų šalių kaimo jaunimą suvienijo muzika“ vyksta jau ketvirti metai. Džiaugiamės projekto partneriais, kurie labai atsakingai ruošėsi projekto įgyvendinimui: tai Mariola Jagiello, Danuta Zdunek, Grazyna Prszytula, Jan Powierza.
 
Projektą remia Kultūros rėmimo fondas ir Europos bendrijos programa „Aktyvus jaunimas“, administruoja Alytaus rajono Daugų kultūros centras ir Eičiūnų kaimo vaikų ir jaunimo užimtumo centras.
 
Tekstą parengė:   Ieva Anušauskaitė


Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?