REGISTRUOTIS

2014-04-09 09:54 Užgavėnių šėlionės Sodeliuose (0)

SODELIAI

 Antradienio popietę į Užgavėnes Sodeliuose, paskutinę mėsėdžio dieną, rinkosi sodeliečiai ir aplinkinių kaimų gyventojai.

Visus susirinkusius pasveikino renginio vedėja ragana (bendruomenės pirmininkė), kuri linkėjo geros šventinės nuotaikos ir paskelbė Užgavėnių olimpiadą. Ar esame pasirengę pavasarį sutikti, tikrinomės įvairiomis sportinėmis rungtimis: keturviečių slidžių, virvės traukimo, grumtinėse maišais, blynų ir riestainių mėtimo. Kaladės mėtimo rungtyje buvo išrinktas stipriausias bendruomenės vyras, juo tapo toliausiai kaladę nusviedęs Saulius.

Kokios Užgavėnės be Lašininio ir Kanapinio? Kai prasidėjo jų dvikovos, susirinkusieji labiau jaudinosi, nei per geras krepšinio varžybas. Ir kai Kanapinis nugalėjo Lašininį, šis liko gulėti paslikas.

O kad linksmybių netruktų, visus linksmino Tiltagalių kultūros centro meno mėgėjai, atlikdami nuotaikingą Užgavėnių programą. Ir kokių tik nebuvo persirengėlių, kaukių! Čigonės ir žydukai, giltinės, velniukai ir įvairios, įvairios kitos kaukės.

Uždegus laužą, pagal tradiciją buvo sudeginta Morė, šūksniais išvyta žiema. Skirstytis dar ilgai niekas nenorėjo: šildėsi karšta arbata, visi ragavo Užgavėnių kūgelį, valgė blynus, dainavo dainas, kalbėjosi ir šoko. Nuo trečiadienio prasidėjo ilgas, rimtas ir liesas gavėnios metas.

Kaip stipriai ir ar nuoširdžiai žiemą sodeliečiai varė – parodys tik laikas.

 Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?