REGISTRUOTIS

2014-09-09 14:40 Vasaros pabaigos renginiai Maldenių kaimo bendruomenėje (0)

Birrasyte
Maldenių kaimo bendruomenė jau ne pirmus metus dalyvauja projekte „Eismo saugumas bendruomenėse“, kurį Lietuvoje organizuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos ir Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga.

Rugpjūčio 29 dieną Joniškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai Almira Kumpytė ir Justas Martinaitis apsilankė Maldenių bibliotekoje. Susitikimo metu A. Kumpytė priminė visiems susirinkusiems apie saugų dviratininkų elgesį, dviračių eismo taisyklių pakeitimus, naujus saugumo reikalavimus ir privalomas priemones dviratininkams ir vaikams.

Policijos pareigūnas J. Martinaitis susirinkusiems papasakojo apie kriminalisto darbą, parodė, ką galima rasti kriminalisto lagamine, kaip imami pirštų anspaudai. Parodytos specialiosios priemonės: skydas, neperšaunama liemenė, šalmas apsisaugojimui, antrankiai, guminė lazda ir kt. Svečiai taip pat kalbėjo apie narkotines medžiagas, jų žalą, poveikį organizmo vystymuisi.

Atsisveikinus su policijos pareigūnais, prasidėjo bibliotekos renginys „Žaidimų popietė“ apie lietuvių liaudies žaidimus. Bibliotekininkė L. Adomaitienė trumpai prisiminė pavasarį vykusį renginių ciklo „Taip vakarojo mūsų senoliai“ pirmąją dalį, kuri buvo skirta lietuviškoms giesmėms, papasakojo apie planuojamą žiemą daryti Tradicijų vakarą. Pasidžiaugė, kad į Žaidimų popietę prigužėjo tiek daug maldeniečių ir aplinkinių kaimų gyventojų. Bibliotekininkė papasakojo apie liaudies žaidimus, jų rūšis, reikšmę, o bibliotekos teatriuko „Padaužiukai“ artistės Karolina Remeikytė, Auksė Baltulytė, Agnė ir Gabrielė Kasjan, Agnė Ainytė bei Erlanda Aukselytė suvaidino specialiai šiam renginiui paruoštą pasaką „Auksinė žuvelė“ (pagal A. Puškiną).

 Į bibliotekininkės perkurtą pasaką – spektakliuką įtraukti nauji personažai Ragana, Miegančioji gražuolė ir kt., kurie vaidinimo metu žaidė įvairius liaudies žaidimus – ratelius ir į juos įtraukė šventės dalyvius.

Žaidimų popietėje taip pat dalyvavo kolegė iš Stungių bibliotekos Diana Kidelienė su savo jaunosiomis šokėjomis, kurios ne tik šoko šiuolaikinius šokius, bet šokio žingsnelių. pamokė ir visus susirinkusius. Pasimokę, visi bibliotekos kieme sušoko bendrą smagų šokį.
Renginį užbaigė viktorina apie liaudies papročius ir tradicijas.

 

Maldenių kaimo bendruomenės informacija

 Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?