REGISTRUOTIS

2018-08-27 12:53 Žolinę prisiminus (0)

Vida

 Kasmet vis naujų spalvų įgauna Skaistgiryje švenčiama Žolinė. Jei pernai skaistgiriečiai Žolinės išvakarėse virė akmenėlio sriubą, o Žolinės rytą šventoriuje laiką skaičiavo gamtos laikrodžiai, tai šiemet Žolinę skaistgiriečiai šventė jau ne dvi dienas.

Pirmas dvi dienas vienuolika plenero dalyvių stropiai tapė natiurmortus ,,Žolinių puokštė". Plenerui vadovavo Skaistgirio miestelio bendruomenės narė, tautodailininkė Virginija Kutkienė. Žvelgiant į nutapytus natiurmortus, plenero vadovė kiekvieno autoriaus darbą apibūdino skirtingai. Virginos Jakutienės natiurmorte daug šviesos, saulės, daug geltonos spalvos, kurios fone pievų augalų puokštė, Angelos Lapienės natiurmorte sustabdyta akimirka pievoje iš kurios ji skins Žolinei puokštelę. Tapybos darbas skaidrus, šalto gaivaus kolorito.

Stasės Guntienės ypač kruopščiame tapybos darbe trapi realistinė puokštė. Daug erdvės. Jaučiasi iškilmingumas. Dariaus Gedraičio natiurmortas tapytas idealia realistine technika. Daug erdvės, Besileidžiančios saulės nušviestas dangus, o ąsotis su puokšte tarsi plaukia dangumi ant debesies.

Renatos Sruogiūtės savitas, modernus darbas. Originalūs darbai ir plenere dalyvavusių Jurdaičių socialinės globos namų gyventojų Vyganto Pargausko ir Algirdo Čygo. Abiejų vyrų tapytuose natiurmortuose ryškus apstrakcijonizmas, savitas supratimas komponuojant daiktus, fantastinės miestelio herbo detalės, pomėgis sportui. Angelijos Gasparavičienės natiurmortas šiltas, ryškus iš pačių gražiausių gėlių žiedų sukomponuota puokštė. Iš tolo kviečiantis stabtelti.

Gražinos Ginkuvienės tapybos darbe jaučiasi potepiai, vazoje puokštelės augalai virpantys. Birutės Dauginytės ir iš Suomijos atvykusios vasaroti anūkės Erikos natiurmorte daug žalumos, spalvingi pievų augalai Žolinės rytą būsią suskinti į puokštę. Pati plenero vadovė Virginija Kutkienė plenero dalyviams ir svečiams surengė natiurmortų parodą, o levandų puokštelė paruošta į Atlaidus kartu su visų plenero dalyvių darbais iki Rugsėjo pirmosios džiugins Skaistgirio Šv. Jurgio bažnyčioje parapijos tikinčiuosius ir svečius. Pleneras, skirtas Lietuvos šimtmečiui paminėti.

Kol plenero dalyviai tapė natiurmortus, kultūros namų saviveiklininkai repetavo spektaklį - misteriją ,,Ką pasakoja gimtinės pievų žolynai", kurį režisavo bendruomenės narė kultūrinių renginių organizatorė Vida Norkuvienė. Žolinių išvakarėse nors litus ir nedavė pasidžiaugti saulėlydžiu, tvenkinyje gyvenančių žuvelių šokiu, patys ištvermingiausieji rinkosi į poilsio zoną prie Uolyno tvenkinio. Patys mažieji su bendruomenės nare Stasele Jonaitiene įsikūrė pavėsinėje. Juos Staselė mokė tapyti ant akmenukų. Ir ko tik vaikai netapė. Ant jų tapomų akmenukų nutūpė boružės, pražydo gėlės, akimis merkė žuvys. Keturios komandos sportininkų varžėsi tinklinio aikštelėje, neišsigandę lietaus sėdo prie šaškių, šachmatų lentų, kiti mėtė strėlytes į taikinį. Leidžiantis saulei skambėjo etnografinio kolektyvo atliekamos dainos ir spektaklio - misterijos aktorių pokalbiai su pievų augalais. Mažieji drugeliai kalbino pievų žiedus, iš vandens pasirodžiusios deivės tarsi voratinkliu dengė rūku pievose žaidžiančius drugelius. Tyloje prisėdę ant lauko akmenėlių klausytojai galėjo išgirsti nevieno augalo mintis artėjant Žolinei, kai jie bus skinami puokštėms. Moterys pasklido po Uolyno tvenkinio pakrantes žoliauti ir galiausiai grįžo su tradicinėmis Žolinių puokštėmis. Jau temstant vaišinantis plovu, žolelių arbata pasidžiaugta dalyvių atkaklumu ir prizais apdovanoti sportininkai.

Tinklinį geriausiai sekėsi žaisti Maldenių kaimo bendruomenės komandai, Skaistgirio veteranai ir Skaistgirio jaunimas pasidalijo antrą

Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?