REGISTRUOTIS
Mokomoji medžiaga ir vertingos nuorodos

·       LIETUVIŠKI MOKOMIEJI KANALAI VAIZDO ĮRAŠŲ SVETAINĖJE "YOUTUBE" (ATNAUJINTA)

 

MOKOMIEJI IR INFORMACINIAI BENDRUOMENIŲ PORTALO STRAIPSNIAI:

Paprastų žmonių kuriamas skaitmeninis turinys: kaip nepažeisti autorinių teisių?>>

Tinkama bendruomenės internetinės svetainės ir portalo minisvetainės priežiūra>>

Bendruomeninių organizacijų dalinimasis patirtimi internete>>

Nemokama programinė įranga bendruomenėms vaizdo ir garso medžiagos apdorojimui>>

Didelių failų siuntimas ir saugojimas internete>>

Pristatykite savo bendruomenę internete>>

Nemokamas biuro programų rinkinys bendruomenės organizacijai: ką pasirinkti?>>

Naudingi patarimai rašantiems naujienas bendruomenių portale ir asmeninėse svetainėse>>

Tekstinių žinučių pavyzdžiai rašantiems naujienas>>

 

NUOTOLINIAI MOKYMOSI KURSAI INTERNETE:

http://www.liedm.lt - Lietuvos nuotolinio mokymosi (LieDM) tinklo interneto svetainėje rasite įvairių paslaugų ir informacijos apie nuotolinį mokymąsi.

http://www.ivpk.lt/msis - Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Lietuvos Respublikos vyriausybės kuruojami kompiuterio pradžiamokslo kursai.

http://ekursai.langasiateiti.lt/cms/app - Asociacijos „Langas į ateitį“ mokomoji medžiaga „Apsaugokime save ir vai­kus internete“, „Komunikacija internete“, „Pateiktys – MS Power Point“, „Skaičiuoklės – MS Excel“.

http://www.mokytoju.tinklas.lt - Lietuvos mokytojų tinklas nuotolinio mokymosi portale galima ne tik rasti nuotolinių kursų, bet ir mokytis patiems rengti bei vesti nuotolinius kursus.

http://www.nmkursai.lt/nmkursai/index.php - Klaipėdos darbo rinkos centras suaugusiesiems siūlo 30 įvairių kursų. Juos galima rasti svetainėje „Nuotolinis mokymasis suaugusiems" .

http://www.gid.lt/ - GID studija siūlo grafikos ir dizaino kursus.

http://magency.lt.tigras.serveriai.lt/mokymas/course/index.php - įvairūs nuotoliniai mokymosi kursai moksleiviams ir suaugusiesiems.

http://www.klaidutis.lt - Nuotolinio mokymosi lietuvių kalbos rašybos ir lietuvių kalbos kultūros testai. Tai - nekomercinis projektas, prieinamas visiems, skirtas pasitikrinti savo lietuvių kalbos rašybos ir kalbos kultūros žinias.

http://www.studijuok.lt/course/ - Portale „Studijuok.lt“ gali platinti savo mokomąją medžiagą ir nemokamai naudotis kitų pateikta medžiaga.

 

SKAITMENINIO TURINIO KŪRIMAS:

Tekstinė medžiaga:

Knyga „Kuriu elektroninį nuotraukų albumą“ 

Mokomoji medžiaga PDF formatu, kurioje mokoma, kaip susikurti ir naudoti elektroninį nuotraukų albumą internetinės paslaugos "Picasa" pagalba.

Bibliotekos ir bendruomenės pristatymas internete skaitmeninėmis priemonėmis

Mokomoji medžiaga PDF formatu, kurioje mokoma, kaip skaitmeninių priemonių pagalba būtų galima pristatyti tiek savo biblioteką, tiek ir bendruomenę internete. Šioje mokomojoje medžiagoje rasite informacijos ne vien tik apie tai, kaip taisyklingai fotografuoti, ruošti video filmukus, bet ir kaip juos tinkamai viešinti internete. 

 

Mokomieji filmukai:

 

Darbas su Windows filmų montažine

Norime Jus supažindinti populiaria, svarbiausia nemokama, vaizdo medžiagos redagavimo programa „Windows filmų montažinė“. Filmuke pristatomi pagrindiniai įrankiai, žingsnis po žingsnio parodoma, kaip įkeltį videomedžiagą į programą, kaip ją montuoti, kaip uždėti garso takelį, titrus bei kitus efektus.

Atsisiųsti filmuką (14,1 MB, WMV)

 

Creative commons

Šiais laikais informacijos ar įvairios kitos medžiagos pirmiausia ieškoma internete. Turime žinoti, kad jeigu autorius – individualus kūrėjas ar didelė leidybos bendrovė – nenustato kitaip, visiems darbams nuo jų sukūrimo momento automatiškai galioja autoriaus teisė. Parodysime jums pagrindinį licencijuotų darbų paieškos principą, kad patys nesunkiai rastumėte ne tik nuotraukų, garso ir vaizdo įrašų, bet ir įvairiausios kitos medžiagos, tarkim, knygų, citatų, žiniasklaidos informacijos.

Atsisiųsti filmuką (12,6 MB, WMV)

 

Grafinių vaizdų redagavimo programa Paint.net

Su Paint.Net programa galima ne tik piešti, bet ir taisyti paveikslėlius bei nuotraukas. Pavyzdžiui, sukurti atviruką ar renginio plakatą, tiesiog apkarpyti nuotraukas ir parengti jas siuntimui elektroniniu paštu. Pasižiūrėję filmuką išmoksite dirbti su pagrindiniais programos įrankiais, efektais, keliais vaizdo sluoksniais, taip pat iš vieno paveiksliuko iškirptą objektą perkelti į kitą.

Atsisiųsti filmuką (17,8 MB, WMV)

 

Skaitmeninės medžiagos perkėlimas

Šiais laikais dažnas susiduria su skaitmeniniais vaizdo, garso įrašais ar nuotraukom. Jeigu nežinote kaip jas sukelti į kompiuterį, šis filmukas kaip tik Jums. Pasižiūrėję filmuką išmoksite perkelti į kompiuterį duomenis iš šių skaitmeninių įrenginių: HDD kameros, fotoaparato ir diktofono, miniDV kasetės bei mobiliojo telefono.

Atsisiųsti filmuką (9,0 MB, WMV)

 

Skaitmeninės medžiagos gavimas iš skenerio

Pažiūrėję filmuką, sužinosite kaip į kompiuterį galima perkelti įvairius dokumentus – nuotraukas, paveikslėlius, piešinius ar spausdintą tekstą.

Atsisiųsti filmuką (7,9 MB, WMV)

 

Interneto kamera

Sparčiai populiarėjant bendravimo internetu būdui, išpopuliarėjo ir Interneto kameros. Nors interneto kamerų dabar yra pačių įvairiausių, dauguma jų funkcijų yra panašios. Pažiūrėję filmuką plačiau sužinosite apie interneto kamerų rūšis, išmoksite naudotis vaizdo skambučiais, fotografuoti, filmuoti bei keisti pagrindinius vaizdo parametrus.

Atsisiųsti filmuką (12,2 MB, WMV) 

 

SKAITMENINIO TURINIO TALPINIMAS IR SKLAIDA INTERNETE:

YouTube (www.youtube.com) – vaizdo įrašams

Kaip įkelti vaizdo įrašus į youtube.com lietuvių kalba pasakojama mokomajame  filmuke (vieta filmuke nuo 0:45 sekundės iki 3:19) žiūrėti filmuką >>

 

PicasaWeb (picasaweb.google.com- nuotraukoms 

Kaip įkeltį nuotraukas  į picasaweb.google.com galite pažiūrėti mokomajame filmuke lietuvių kalba (vieta filmuke nuo 0:27 iki 2:25) – žiūrėti filmuką >>

Daugiau apie skaitmenines nuotraukas ir jų tvarkymą bei laikymą PicasaWeb interneto tarnyboje galite rasti laisvai prieinamoje elektroninėje knygoje „Kuriu elektroninį nuotraukų albumą“. Knygą atsisiųsti galima čia >>

 

SoundCloud (https://soundcloud.com) – garso įrašams

Kaip įkelti garso įrašus į soundcloud.com rasite lietuviškame mokomajame filmuke (vieta filmuke nuo 0:41 iki 2:21)  - žiūrėti filmuką >>

 

NEMOKAMOS BIURO PROGRAMOS:

 

"Open Office" 

http://openoffice.lt/parsisiuntimai/parsisiusti_openoffice

OpenOffice – tai nemokamas biuro programų paketas (oficialus pavadinimas – OpenOffice.org). Jį sudaro: tekstinis redaktorius Writer, skaičiuoklė Calc, , pateikčių rengimo programa Impress, grafinis redaktorius Draw ir darbo su duomenų bazėmis sistema Base. Savo galimybėmis jis lygiavertis analogiškoms komercinėms programoms ir gali būti naudojama kaip jų alternatyva 

 

"Libre Office"

http://lt.libreoffice.org/parsisiuntimas/  

 LibreOffice taip pat savanorių bendruomenės iš viso pasaulio kuriamas programų paketas, labai panašus į OpenOffice.org. Paketo pagrindą sudaro: tekstinis redaktorius Writer, skaičiuoklė Calc, pateikčių rengimo programa Impress, grafinis redaktorius Draw ir darbo su duomenų bazėmis sistema Base (teisingai pastebėjote, programų pavadinimai LibreOffice pakete – tokie patys, kaip ir OpenOffice pakete). Taip pat pakete rasite ir programą „Math“ skirtą formulių rengimui.

 

"Sky drive"

https://skydrive.live.com

Prisiregistravę prie Microsoft Skydrive paslaugos adresu https://skydrive.live.com gausite „du viename“: failų saugojimo paslaugą „Skydrive“ (7GB disko vietos) ir internetinių biuro programų rinkinį „Microsoft Office Web Apps“:  tekstinį (Word), skaičiuoklę (Excel), pateiktį (PowerPoint) ar užrašinę (OneNote).

 

GALIMYBĖS VIEŠINTI BENDRUOMENĖS VEIKLĄ INTERNETE:

 

Bendruomenių portalo minisvetainė

Daugiau apie minisvetainės teikiamą naudą ir jos priežiūrą sužinosite peržiūrėję specialius informacinius filmukus: http://www.bendruomenes.lt/static/show/svetainiu_video

 

Bendruomenės Facebook svetainė

Norėdami būti matomi Facebook tinkle, turėsite susikurti bendruomenės Facebook  puslapį. Naujo profilio kūrimo puslapyje (http://www.facebook.com/pages/create.php) pasirinkite „Company, Organization or Institution“ (Kompanija, organizacija arba institucija), tada pasirinkite kategoriją „Bendruomenės organizacija“, įrašykite bendruomenės pavadinimą, o kitame žingsnyje susikursite Facebook paskyrą.

 

Bendruomenės žyma enciklopedijos "Graži tu mano" žemėlapyje

Dar vienas būdas pristatyti savo kraštą, o taip pat ir bendruomenę – rašyti straipsnius krašto enciklopedijoje „Graži tu mano“ (http://www.grazitumano.lt) arba sukurti žymas joje esančiame interaktyviame žemėlapyje.

 

FAILŲ PERSIUNTIMO GALIMYBĖS:

 

We transfer (www.wetransfer.com)

Sendthisfile (www.sendthisfile.com)

GoogleDrive (drive.google.com) - nemokamoje Google disko versijoje gaunate 5GB vietos savo failų saugojimui, saugomus failus galite padaryti prieinamus ir kitiems vartotojams.

SkyDrive (skydrive.live.com) - nemokamoje Microsoft „Skydrive“ versijoje gaunate  7GB disko vietos, galite failus padaryti prieinamus tik tam tikriems vartotojams, arba visiems vartotojams, kurie žino nuorodą.

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?