REGISTRUOTIS
Naujienos rašymas: naudingi patarimai

 

Pateikiame jums keliolika patarimų, kaip parašyti naujieną, kuri patrauktų dėmesį ir sudomintų skaitytoją.

 

NORINTIEMS ŽINOTI DAUGIAU: Išplėstinį naudingų patarimų aprašymą rasite čia.

1. Stilius

Rašydami bet kokį straipsnį pirmiausiai apsispręskite, ką juo norite pasakyti ir ką būtinai turite pateikti skaitytojui. Jei anonsuosite renginį ar šventę, tekste būtinai pateikite visą dalykinę informaciją - kas, kur, kada vyks, ar renginys bus mokamas, ar ne ir pan. Jei rašote tekstą, kuriame nupasakojate jau įvykusį renginį, taip pat pateikite dalykinės informacijos, tačiau galite įpinti ir gyvų detalių, savų įspūdžių. Jei nutarėte rašyti probleminį tekstą, jau jo pradžioje suformuluokite problemą ir imkitės nuoseklaus dėstymo.

2. Pavadinimas

Jei norite, kad jūsų tekstas patrauktų skaitytojo akį, būtina sukurti aiškų, skambų pavadinimą. Pavyzdžiui, į šventę kviečiančio teksto pavadinimas gali būti labai konkretus, o jei aprašote jau vykusį renginį, pasistenkite pavadinime pateikti kokią nors intrigą. Tuo tarpu probleminio teksto pavadinimas gali būti “laisvesnis”, netgi alegoriškas, jis pats jau gali iškelti problemą.

3. Įžanga

Ši teksto dalis yra savotiška viso teksto koncentracija, joje turi būti sutelkta visa pagrindinė informacija, iškeliama problema. Įžanga turi “užkabinti” skaitytoją, jį nustebinti, suintriguoti, sukelti susidomėjimą tolesne dėstymo eiga.

4. Dėstymas

Rašydami bet kokį tekstą nedaugžodžiaukite - informacijos turi būti pateikta tiek, kiek reikia. Kita vertus, jei jūsų tekstas yra informacinio pobūdžio, jame skaitytojas turi rasti visą svarbiausią informaciją.

5. Apimtis

Internete paprastai publikuojami trumpesnis straipsniai, nei spaudoje. Patariame orientuotis į 1500 - 1700 spaudos ženklų (tai yra maždaug du trečdaliai puslapio), jei jūsų tekstas yra anonsinio pobūdžio (skelbiate apie renginį, ieškote projekto partnerių). Ir ne daugiau kaip 3500 - 4000 ženklų (t.y. vienas su puse ar du puslapiai), jei pateikiate įspūdžius po renginio ar reiškiate savo nuomonę kokiu nors klausimu.

6. Teksto skaitomumas

Kad tekstas būtų lengviau skaitomas, verta jį suskirstyti į kelis paragrafus, kuriems būtinai suteikite pavadinimus.

7. Išvados

Straipsnio pabaigoje paprastai daromos išvados, darsyk pakartojama pagrindinė mintis, pateikiamos prognozės. Jei jūsų tekstas informacinio pobūžio, galite darsyk labai glaustai pakartoti pagrindinę dalykinę informaciją.

8. Autorystė

Bet koks tekstas skaitytojui kels daugiau pasitikėjimo, jei bus aiškiai įvardintas jo autorius.

9. Citatos

Jei tekste ką nors cituojate, nurodykite šaltinį. Neiškraipykite kitų asmenų viešojoje erdvėje nuskambėjusių nuomonių.

10. Klaidos

Tekstas privalo būti parašytas taisyklinga lietuvių kalba, be rašybos ir skyrybos klaidų. Atskirų pastraipų pavadinimuose taško nereikia dėti. Tarp žodžių palikite tik vieną tarpą. Skyrybos ženklai (taškai, kableliai, dvitaškiai, kabliataškiai) rašomi kartu su tuo žodžiu, po kurie jie rašomi.

11. Rašymo kultūra

Rašydami tekstą nenaudokite žargono, šypsenėlių, sakinio pabaigoje turi būti vienas šauktukas ar klaustukas. Venkite rašyti antraštę ar tam tikras svarbias vietas tik didžiosiomis raidėmis, tai netvarkingai atrodo ir erzina skaitytoją.

Parengėme jums ir pavyzdines žinutes, kurios turėtų jums padėti suprasti aukščiau pateiktus patarimus.

JAS RASITE ČIA>>>

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?