REGISTRUOTIS
Tekstinių žinučių pavyzdžiai

Visi žinome, kaip kartais pravartu yra nuo ko nors nusižiūrėti:)

Čia jūs galėsite nusižiūrėti kaip galėtumėte pateikti naujienoje informaciją apie įvyksiantį arba jau įvykysį renginį ar įvykį.

Parengėme jums net dvi pavyzdines žinutes, kurias drąsiai galite naudoti kaip šabloną rašydami naujienas į bendruomenių portalą ar savo minisvetainę.

 

I. PAVYZDINĖ ŽINUTĖ APIE JAU ĮVYKUSĮ RENGINĮ
(dalis žinutėje minimų vietovardžių yra išgalvoti, čia aprašomas netikras įvykis)

 

Sporto šventės laurai iškeliavo į Darbėnus

Įtempti raumenys, šuoliai po krepšiu, virvę traukiantys maži ir dideli bendruomenių nariai, azartas, pergalės ir aplodismentai - viso to netrūko šeštadienį Pukiškiuose (Raseinių raj.) vykusioje sporto šventėje. Šis renginys šurmuliavo jau 10-ąjį kartą. 

Pukiškiečiai džiaugėsi jubiliejinėje šventėje sulaukę net 18-os bendruomenių atstovų - ir ne tik iš Raseinių rajono, bet ir iš keleto kitų. Miestelio vidurinės mokyklos stadione vykusioje šventėje iš viso varžėsi apie 300 sportininkų – kiekvienas rinkosi tokią rungtį, kokia jam buvo labiausiai prie širdies. Dar didesnis buvo palaikančiųjų būrys - žmonės iš atokesnių kaimų atvyko ir autobusais, ir automobiliais. 

Nuo krepšinio iki šachmatų

Renginys tradiciškai prasidėjo šventės vėliavos įnešimu. Ši garbė atiteko šventės šeimininkams - Pukiškių bendruomenės nariams. Po sveikinimo kalbų ir komandų pristatymo sportininkai išsiskirstė po stadioną bei mokyklos sporto salę. Populiariausios sporto šakos buvo krepšinis, smiginis, rankos lenkimas, virvės traukimas ir  šaškės. Nemažai šventės dalyvių žaidė šachmatais, dalyvavo trumpų distancijų rungtyse. "Nei bėgti, nei žaisti krepšinio jau nebeužtenka jėgų, bet galva dar neblogai veikia", - juokėsi šventėje prie šachmatų stalo sėdęs 78 metų Valakampių gyventojas Juozas.

Kol suaugusieji išbandė savo jėgas sporto rungtyse, mažieji šventės svečiai piešė spalvotomis kreidelėmis, šoko ir dainavo pagal Tele-Bim-Bam daineles. Panorusieji pasistiprinti ar atsigaivinti neliko nuvilti - šalia stadiono esančioje miesto aikštėje šurmuliavo nedidelis turgelis. Čia kvepėjo spurgomis, bandelėmis, arbata ir cukraus vata.  

Prizais pasidalijo su žiūrovais

Dienai persiritus į antrąją pusę imti skaičiuoti varžybų rezultatai. Kiekvienas sportininkas, kad ir kokiose rungtyse bebūtų dalyvavęs, atstovavo savo bendruomenę, taigi - šventės pabaigoje išrinkta bendruomenė-nugalėtoja. Ja šiais metais tapo Darbėnų bendruomenė, kurios nariai ne tik tapo absoliučiais krepšinio varžybų lyderiais, bet ir taikliai žaidė smiginį, pasižymėjo greičiu trumpų distancijų bėgime. "Krepšinį žaidžame beveik kas vakarą. Vos tik išgirsta, kad stadione į krepšinio lentą dunksi kamuolys, vyrai meta darbus ir atlekia pasportuoti," - prisipažino nugalėtojų bendruomenės lyderis Vytautas Lydeka.  

Antrają vietą užėmė Burbiškių, o trečiają - Valakampių bendruomenė. Visi laimėtojai apdovanoti prizais - skulptūrėlėlėmis ir milžiniškais šimtalapiais. Šiais skanėstais gardžiavosi visi, susirinkę į šventės pabaigtuvių koncertą ir klausęsi Pukiškių miestelio kapelos "Saulės dainos".

Kitais metais sporto šventė į Pukiškius pakvies gegužės 13 dieną, o iki to laiko belieka neprarasti sportinės formos ir tikėtis naujų pergalių.

Pukiškių bendruomenės narė Eugenija

 

II. PAVYZDINĖ ŽINUTĖ APIE BŪSIMĄ RENGINĮ
(dalis žinutėje minimų vietovardžių yra išgalvoti, čia aprašomas netikras įvykis)

 

Festivalyje Klausučiuose - nemokamas kinas ir koncertai

Nesugalvojantys, ką veikti šį savaitgalį, turi puikią galimybę pasimėgauti gera muzika ir lietuviškais filmais. Šių kultūrinių pramogų netrūks šeštadienį (liepos 12 dieną) į Klausučius pakviesiančiame festivalyje "Klausučių vasara gyvai". Festivalio programa truks nuo 14 val. iki vidurnakčio, visi renginiai bus nemokami.

Klausučių bendruomenės iniciatyvinė grupė į festivalį kviečia jau ne pirmus metus - prieš trejus metus startavęs kaip vieno lietuviško filmo peržiūra, per kelis metus festivalis stipriais išaugo ir dabar sutraukia ne tik vietinius miestelio gyventojus, bet ir atvykėlius iš viso regiono. Neturintys galimybės tą patį vakarą grįžti namo, jau ankstesniais metais galėjo nemokamai pernakvoti šalia miestelio veikiančiame kempinge. Ši galimybė bus pasiūlyta ir šiais metais. 

Laukiami ir jaunuoliai, ir senoliai

Paklausta, ko naujo ir įdomaus festivalyje galima tikėtis šiais metais, Klausučių bendruomenės narė ir programos sudarytoja Genutė Pakalniškytė pasakojo, jog žiūrovai bus pradžiuginti trimis lietuviškais filmais, gyvo garso koncertu, šokėjų pasirodymais bei meninėmis dirbtuvėmis.

Filmai bus rodomi ant pripučiamo ekrano, atsirasiančio miestelyje esančio Etnografijos muziejaus teritorijoje, čia pat - muziejaus patalpose - vyks ir kiti festivalio renginiai.
Į festivalį kviečiamas ne tik jaunimas, bet ir vyresnio amžiaus žmonės bei šeimos su mažais vaikais. Vienas iš festivalio koncertų bus skirtas ir šiuolaikinėms liaudiškos muzikos improvizacijoms, o su mažaisiaisi užsiims Bagaslaviškio teatriuko aktoriai, tad tėvai galės būti ramūs, jog mažyliai nenuobodžiauja.

Festivalio kulminacija vėlyvą vakarą taps iki šiol Klausučiuose neregėta akcija - popierinių žibintų leidimas į naktinį dangų. Tiesa, žibintus teks įsigyti už savus pinigus, tačiau žadama, kad reginys pranoks visų lūkesčius.

Iki susitikimo Klausučiuose, šio mėnesio kultūrinių renginių sostinėje!

KAS: Festivalis "Klausučių vasara gyvai"

KUR: Klausučiuose (Mažeikių raj.), Etnografijos muziejaus teritorijoje

KADA: šeštadienį, liepos 12 dieną

KIEK: nemokamai

Klausučių festivalio organizatoriai

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?