Adresas: Alvito 7
Vilkaviškio rajono savivaldybė, Alvitas
Telefonas: 861212742
El. paštas: alvitokrastas@gmail.com
Kontaktinis asmuo: Angelė Blažaitienė
http://

Jau 2011 metų pabaigoje ,Alvito kaimo bendruomenė pradėjo vykdyti projektą  „Bendruomenės namai- alvitiečių susibūrimo vieta“ Projektas finansuojamas pagal  VILKAVIŠKIO KRAŠTO VIETOS VEIKLOS GRUPĖS STRATEGIJA. PRIEMONĖ. KAIMŲ ATNAUJINIMAS IR PLĖTRA . 

Šio projekto tikslas  išsaugoti bendruomenės namus, pritaikant juos visuomenės poreikiams, gerinti kaimo gyvenimo kokybę, skatinti gyventojų bendruomeniškumą. Projektas vykdomas Alvito kaime ir jis skirtas visai kaimo bendruomenei. Jo rezultatus jau matome ir džiaugiamės. Pakeistas senasis buvęs  kiauras  namų stogas. Pakeistos  ir vidaus patalpų lubos , todėl salėje dabar ir gražiau ir šviesiau. Lėšų skyrėme ir scenos apšvietimui. Atnaujinta šildymo sistema. Atlikti ir dar kurie darbai kurie mūsų namus padarė jaukesnius ir šiltesnius.  Šiuos darbus atliko UAB “Brk statyba“.

Bendruomenės namuose toliau veiklą vysto – renkasi, repetuoja ir koncertuoja vokalinis ansamblis ir kaimo kapela „Širvinta“. Vyksta rajono neįgaliųjų draugijos Šeimenos skyriaus renginiai, taip pat veikia jiems skirta skalbykla. Reikalui esant patalpomis naudojasi ir Alvito pagrindinė mokykla ir vietos gyventojai. Vyksta bendri  renginiai. Nuotraukose akimirkos iš jų.
Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Apie bendruomenę

Alvito kaimo bendruomenė įkurta 2003 metais sausio 31 dieną.
Bendruomenės veiklos tikslai yra šie:
• Vienyti Alvito krašto ir iš jo kilusius žmones;
• Ugdyti gyventojų bendruomeniškumą;
• Teikti socialines paslaugas savo kaimo gyventojams
• Skatinti domėjimąsi Alvito kaimo ir krašto istorija;
• Rengti bei teikti paraiškas įvairiems fondams;
• Poilsio organizavimas,kultūrinė bei sportinė veikla.
Bendruomenė laimėjo 23 projektus. Juos finansavo rajono Savivaldybė, Baltijos Amerikos partnerystės programa, Lietuvos Respublikos ŽŪM valstybės paramos kaimo bendruomenėms ir vietos veiklos grupėms remti programa, Vilkaviškio krašto VVG, Lietuvos LEADER, Kaimo plėtros fondas, Lietuvos Kaimo Tinklas.
Už gautas lėšas buvo įrengtas bendruomenės namų šildymas, vandentiekis , įrengtas tualetas, pakeisti langai, įsigytas reikalingas inventorius taip pat kompiuterinė technika patalpinta šv.Kazimiero Globos namuose . Organizuoti renginiai , seminarai. Išleidome Alvito krašto kūrėjų eilėraščių knygelę „Alvitas – daina neišdainuota“ ).Bendruomenės namai tapo jaukia susibūrimo vieta. Juose vyksta įvairūs renginiai jaunimui ,susitikimai, koncertai, organizuojami seminarai. Čia repeticijoms renkasi kaimo kapela „Širvinta“, moterų vokalinis ansamblis, vyksta ir aerobikos užsiėmimai. Patalpose įsikūrusi kaimo biblioteka kurioje įrengtas viešasis interneto centras. Čia lankosi ne tik alvitiečiai ,bet ir aplinkinių kaimų gyventojai kurie aktyviai dalyvauja bendruomeninėje veikloje.
Rengiame akcijas siekdami atkreipti jaunimo dėmesį į vienišus senelius, ligonius juos lankome.
Aktyviai bendradarbiaujame su Alvite veikiančiomis organizacijomis - seniūnija, mokykla, “Caritu,“ šv Kazimiero vaikų globos namais, biblioteka .Glaudžius ryšius palaikome su kaimyninėmis bendruomenėmis (Čyčkų, Patunkiškių), Vilkaviškio bendruomenių sąjunga.

Minint Alvito 500 metų sukaktį drauge su seniūnija išleidome informacinį leidinuką, pastatėme paminklą. Esame išleidę ir Alvito kaimo bendruomenės kalendorių „Alvitas švenčia 500 metų jubiliejų“
Kaimo bendruomenės patalpose, Vilkaviškio raj. neįgaliųjų draugijos Šeimenos seniūnijos grupės pirmininkės V.Rinkevičienės rūpesčiu įrengta ir veikia skalbykla. Skalbimo mašiną dovanojo A.Butkevičiaus labdaros ir paramos fondas.Iš šio fondo bendruomenė yra gavusi 2 kompiuterius ir spausdintuvą. Jaunimo iniciatyva buvo suorganizuota šio seimo nario vardo krepšinio turnyras. Jaunimas prisidėjo organizuojant ir kitus renginius.
Bendruomenės patalpose vyko mokymai rajono bendruomenių atstovams, susitikimai , koncertai kiti renginiai.
Kiekvienais metais prisimename Lietuvos kariuomenės savanorius. Kiekvienais metais kalėdinės akcijos „Pasidalink gerumu“ metu tarybos nariai lanko vienišus , ligotus ir senus bendruomenės narius.


Į BENDRUOMENIŲ PORTALĄ