Adresas: Alvito 7
Vilkaviškio rajono savivaldybė, Alvitas
Telefonas: 861212742
El. paštas: alvitokrastas@gmail.com
Kontaktinis asmuo: Angelė Blažaitienė
http://

Alvitas– Sūduvos miestelis, kokių Lietuvoje dešimtys, tačiau čia gimusiems ir gyvenantiems žmonėms jis mielas ir brangus, nes iš čia prasidėjo jų žemiška kelionė, iš čia jie pasisėmė jėgų ir kūrybinių galių, čia visuomet malonu sugrįžti, nes Alvitas – jų gimtinė. Gimtinės aplinka kiekvienam žmogui labai svarbi, todėl net puikiai kitur gyvendami, savo tėviškės nepamiršta.  Alvitiečiai iš kartos į kartą perdavė meilę savo kraštui ir žemei. Čia gyvenantys žmonės visais laikais puoselėjo savo ūkius, tvarkė ir puošė sodybas, miestelį, o išvykusieji gyventi kitur, į gimtinę sugrįžta savo kūryba.

O ką apie savo kraštą žinome mes , gyvenantys ir besimokantys Alvite? Susirinkusius pakvietėme sudalyvauti viktorinoje. Į užduotis aktyviausiai kibo gausiai susirinkęs  jaunimas. Vyresnieji kiek nedrąsiai ėmėsi darbo, bet kartą pradėję jį ir pabaigė. Užduotys nebuvo labai sudėtingos tiems kas domisi savo krašto istorija. Jos buvo paruoštos iš Alvito kaimo bibliotekoje sukauptos kraštotyrinės medžiagos. Na o nugalėtojai ,žinoma , gavo ir apdovanojimus su Alvito kaimo bendruomenės atributika.

Kol vieni dalyvavo viktorinoje, kiti klausėsi dainų apie Alvitą ir sukurtų ,žinoma, alvitiečių. Jas atliko kapela „Širvinta“ ir vokalinis moterų ansamblis. 

Kiekvienas Lietuvą mes mylime ir šloviname savaip-kas skambiomis dainomis, kas eiliuotais posmais ar gražiais ir kilniais darbais. O Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga, bendruomenės namų sienos pasipuošė ypatingai gražiais, ypač daug kruopštumo ir meilės reikalaujančiais  darbais. Tai lopšelio darželio „Buratinas“ auklėtojos , Didžiųjų Šelvių bendruomenės pirmininkės  Linos Bakaitienės karpiniai.“ Mano karpiniai-tai mano sielos dienoraštis. Kiekviename jų dalelė mano minčių, jausmų, troškimų,  svajonių, skausmo, džiaugsmo, sapnų paslapčių. Paimu į rankas žirkles, kai norisi atsipalaiduoti ar kai siela džiaugiasi ar liūdi. Man karpymas-didžiulis džiaugsmas. Galimybė išreikšti save. Nepaliaujamas tobulėjimas. Pakilimas virš žemės. Panirimas į stebuklingą erdvę, kuri nepaliauja žavėti. Laiminga būsiu, jei mano kūryba suvirpins Jūsų sielos stygas, pažadins jausmus ir mintis, leis atitrūkti nuo kasdienybės. „

2006 m. žinoma televizijos žurnalistė Nijolė Baužytė aplankė Alvitą , Paežerius ir sukūrė dokumentinį filmą. Jį rodė Lietuvos televizija. Šį filmą ir pakvietėme  pasižiūrėti susirinkusius. Prisiminėme kaip mūsų kaimas atrodė prieš 17 metų, pasiklausėme ką kalba senieji alvitiečius , kurių veidus ,deja, galime pamatyti jau tik juostoje. Visa salė iškart sukrusdavo pamačiusi savo ar pažįstamus veidus. Iš kart po reginio atsirado nemažai norinčių parodyti šį filmą ir namiškiams
Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Apie bendruomenę

Alvito kaimo bendruomenė įkurta 2003 metais sausio 31 dieną.
Bendruomenės veiklos tikslai yra šie:
• Vienyti Alvito krašto ir iš jo kilusius žmones;
• Ugdyti gyventojų bendruomeniškumą;
• Teikti socialines paslaugas savo kaimo gyventojams
• Skatinti domėjimąsi Alvito kaimo ir krašto istorija;
• Rengti bei teikti paraiškas įvairiems fondams;
• Poilsio organizavimas,kultūrinė bei sportinė veikla.
Bendruomenė laimėjo 23 projektus. Juos finansavo rajono Savivaldybė, Baltijos Amerikos partnerystės programa, Lietuvos Respublikos ŽŪM valstybės paramos kaimo bendruomenėms ir vietos veiklos grupėms remti programa, Vilkaviškio krašto VVG, Lietuvos LEADER, Kaimo plėtros fondas, Lietuvos Kaimo Tinklas.
Už gautas lėšas buvo įrengtas bendruomenės namų šildymas, vandentiekis , įrengtas tualetas, pakeisti langai, įsigytas reikalingas inventorius taip pat kompiuterinė technika patalpinta šv.Kazimiero Globos namuose . Organizuoti renginiai , seminarai. Išleidome Alvito krašto kūrėjų eilėraščių knygelę „Alvitas – daina neišdainuota“ ).Bendruomenės namai tapo jaukia susibūrimo vieta. Juose vyksta įvairūs renginiai jaunimui ,susitikimai, koncertai, organizuojami seminarai. Čia repeticijoms renkasi kaimo kapela „Širvinta“, moterų vokalinis ansamblis, vyksta ir aerobikos užsiėmimai. Patalpose įsikūrusi kaimo biblioteka kurioje įrengtas viešasis interneto centras. Čia lankosi ne tik alvitiečiai ,bet ir aplinkinių kaimų gyventojai kurie aktyviai dalyvauja bendruomeninėje veikloje.
Rengiame akcijas siekdami atkreipti jaunimo dėmesį į vienišus senelius, ligonius juos lankome.
Aktyviai bendradarbiaujame su Alvite veikiančiomis organizacijomis - seniūnija, mokykla, “Caritu,“ šv Kazimiero vaikų globos namais, biblioteka .Glaudžius ryšius palaikome su kaimyninėmis bendruomenėmis (Čyčkų, Patunkiškių), Vilkaviškio bendruomenių sąjunga.

Minint Alvito 500 metų sukaktį drauge su seniūnija išleidome informacinį leidinuką, pastatėme paminklą. Esame išleidę ir Alvito kaimo bendruomenės kalendorių „Alvitas švenčia 500 metų jubiliejų“
Kaimo bendruomenės patalpose, Vilkaviškio raj. neįgaliųjų draugijos Šeimenos seniūnijos grupės pirmininkės V.Rinkevičienės rūpesčiu įrengta ir veikia skalbykla. Skalbimo mašiną dovanojo A.Butkevičiaus labdaros ir paramos fondas.Iš šio fondo bendruomenė yra gavusi 2 kompiuterius ir spausdintuvą. Jaunimo iniciatyva buvo suorganizuota šio seimo nario vardo krepšinio turnyras. Jaunimas prisidėjo organizuojant ir kitus renginius.
Bendruomenės patalpose vyko mokymai rajono bendruomenių atstovams, susitikimai , koncertai kiti renginiai.
Kiekvienais metais prisimename Lietuvos kariuomenės savanorius. Kiekvienais metais kalėdinės akcijos „Pasidalink gerumu“ metu tarybos nariai lanko vienišus , ligotus ir senus bendruomenės narius.


Į BENDRUOMENIŲ PORTALĄ