Adresas: .Pergalės2
Panevėžio rajono savivaldybė, Trakiškis
Telefonas: 869913802
El. paštas: j.silgiene@gmail.com
Kontaktinis asmuo: Jolanta Silgienė
http://
Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Apie bendruomenę

Trakiškio gyventojų bendruomenė gyvuoja nuo 2002 m. gruodžio 23 dienos. Nuo gyvavimo pradžios stengiasi spręsti gyventojų problemas socialinėje, dvasinėje, kultūros, švietimo ir kitose srityse. Bendruomenė turi savo anspaudą, sąskaitą, draudėjo registravimo pažymėjimą, registruota mokesčių inspekcijos registre, turi paramos gavėjo statusą. Bendruomenė 2003 m. gruodžio 22 d. įsigijo iš varžytinių vandens bokštą ir du artezinius gręžinius iš ŽŪB „Pajuostė“. Buvo tiekiamas geriamas vanduo visiems Trakiškio kaimo gyventojams ir veikiančioms įmonėms. Tvarkant vandentiekio tinklus ir gręžinius nemažą paramą yra suteikusi Panevėžio rajono savivaldybė.

Daug vargo ir kantrybės pareikalavo rajono savivaldybės projekto dėl Trakiškio gyvenvietės bendro naudojimo drenažo sistemų statybos ir renovacijos darbų. Reikėjo įrodyti, kad visiems trakiškiečiams šis projektas ypač reikalingas, nes dalis gyvenvietės pavasario polaidžio metu, ar stipriau palijus skęsdavo. Ne visi norėjo, kad per jų daržiukus būtų kasamos tranšėjos, važinėtų galingi traktoriai. Tačiau 2005 metais projektas buvo įgyvendintas ir iki šiol žmonės džiaugiasi, kad pagaliau jų rūsiuose nebesikaupia vanduo.

Įrengus Trakiškio bendruomenės namuose, priklausančiuose Miežiškių kultūros centrui, šildymą atsirado galimybė plėsti savo veiklą. 2007 metais su rajono savivaldybe pasirašyta panaudos sutartis dėl patalpų naudojimo bendruomenės poreikiams. Tais pačiais metais pateikėme Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos projektą dėl bendruomenės namų patalpų remonto. Gavome 25 000 Lt finansinę paramą, kurios dėka buvo suremontuotos patalpos: pakeisti langai, durys, įrengta šarvojimo, žmonių susiėjimo pamaldoms patalpa. Taip pat patalpa bendruomenės pasitarimams, narių bendravimui. Remonto darbai buvo baigti 2008 metų rudenį.

Šiuo metu bendruomenėje yra 56 nariai. Bendruomenės nariai dalyvauja kultūriniame kaimo gyvenime, padeda organizuoti „Tvarkdaraičio“ šventes, pagerbiame mirusius kaimo gyventojus.

Kiekvieną pavasarį tapo tradicija organizuoti talką, gražinti gyvenvietę. Ne veltui 2008 metais tapome Panevėžio rajono sodybų, ūkininkų sodybų ir kaimo gyvenamųjų vietovių 2008 metų apžiūros – konkurso laurėtais.

Bendruomenė priklauso Panevėžio rajono bendruomenių sąjungai. Bendruomenė aktyviai bendradarbiauja su Kurganavos pagrindine mokykla, remia jos projektus, dalyvauja organizuojamuose renginiuose.


Į BENDRUOMENIŲ PORTALĄ