Adresas: Mokyklos 84
Radviliškio rajono savivaldybė, Baisogala
Telefonas: 868775564
El. paštas: vaitrega@gmail.com
Kontaktinis asmuo: Rimantas Vaitkevičius
http://

Seniūnė apsilankė ir „Imantų“ bendruomenėje. Renatą Masiulienę domino viskas. Ji kartu su bendruomenės pirmininku Rimantu Vaitkevičiumi apvažiavo visą bendruomenės teritoriją, savo akimis pamatė bendruomenei didelių rūpesčių keliančių gatvių būklę, taisytinas pralaidas, užžėlusį Vinkšnupio upelį, kuriuo nebegali nutekėti lietaus vandenys, o tai ypač svarbu, nes priestočio teritorija nėra nudrenuota. Bendruomenės pirmininkas parodė apleistas sodybas, kurių šeimininkų neįmanoma prisikviesti, kad sutvarkytų jiems priklausančias teritorijas. Seniūnei buvo pasakyta, kad jau keli metai trūksta trijų gatvių pavadinimų lentelių, o Miško gatvės pavadinimo lentelės iki šiol iš viso nebuvo. R. Masiulienė, apžiūrėjusi bendruomenės namų teritoriją, įsitikino, kad pastato fasado darbai nėra užbaigti. R. Vaitkevičius teigė, kad bendruomenė tokių lėšų negeneruoja, o projektinės lėšos pastato remonto darbams neskiriamos. Po išsamios teritorijos apžiūros seniūnei buvo aprodytos bendruomenės namų patalpos, supažindinta su šiaudų pastato statybos technologija. Po to su bendruomenės aktyvu vyko pokalbis prie apskritojo stalo. Bendruomenės nariai pasveikino viešnią, tapusią Baisogalos seniūne, įteikė bendruomenės leidinius ir išreiškė viltį, kad tarpusavio bendradarbiavimas bus sėkmingas, kaip ir su buvusiu Baisogalos seniūnu Romu Kalvaičiu. Savo ruožtu seniūnė padėkojo už gerai tvarkomas bendruomenės viešąsias erdves, už pastangas prižiūrint ir puošiant žemės lopinėlį, vietinių vadinamą priestočiu. Užsimezgė diskusijos dėl galimų bendruomenės verslo planų. R. Vaitkevičius pastebėjo, kad kasmetinis viščiukų perinimas nėra išeitis, nes gamybiniai pajėgumai nedideli. Vietos rinka greit buvo patenkinta. Tiesa, praėjusiais metais viščiukų pirkti važiavo iš visos Lietuvos, ypač ieškojo plikakaklių veislės paukštelių. Galimai plėtrai trukdo tai, kad bendruomenės namų iki šiol nepasiekia nei Baisogalos vandentiekio, nei kanalizavimo tinklai. Tai kliūtis, kuri trukdo vykdyti rimtus projektus. Pirmasis susitikimas su Renata Masiuliene parodė, kad naujajai seniūnei rūpi bendruomenių veiklos problemos ir kad ji pasiryžusi aktyviai bendradarbiauti. Regina Vaitkevičienė Foto R. VaitkevičiausJūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Apie bendruomenę

Baisogalos priestotis yra Baisogalos miestelio dalis, nutolusi nuo miestelio į rytus 1,7 km. Kadangi įsikūrė prie geležinkelio stoties (prie geležinkelio linijos Vilnius – Klaipėda), todėl ir vadinama priestočiu. Priestotyje yra parduotuvė, dvi stalių dirbtuvės, gyvena du stambūs ūkininkai. Yra dešimt neasfaltuotų, duobėtų gatvių. Nėra vandentiekio ir nuotėkų sistemos.
Baisogalos priestočio bendruomenė „Imantai“ įregistruota 2010 metų lapkričio 12 dieną siekiant paskatinti žmones imtis veiklos, kad pagerėtų gyvenvietės infrastruktūra, kad būtų imtasi įvairių amatų, verslo. (Norą įkurti bendruomenę pareiškė priestočio gyventojai, susirinkę į kraštiečių šventę, vykusią 2010 metų liepos mėnesį.)Bendruomenės veiklos tikslas – stiprinant ir plečiant vidinę bei išorinę komunikacijas, sudaryti sąlygas verslo plėtrai, puoselėti aplinką, tobulinti esamą infrastruktūrą, ugdyti aktyvų, kūrybingą ir atsakingą žmogų. Pavadinimas „Imantai“ – nuo per Valatkonių mišką tekančio Imanto upelio.
Šiuo metu Baisogalos priestotyje gyvena per 300 žmonių, iš jų daugiau kaip 200 yra bendruomenės nariai. Bendruomenės valdybos pirmininkas yra Rimantas Vaitkevičius, valdybos nariai - Irena Bložienė ir Regina Vaitkevičienė. Didelį darbą dirba bendruomenės taryba, kurios nariai yra Vanda Šurkienė, Irena Radienė, Robertas Grigaitis, Artūras Adomaitis, Renata Sipavičienė, Rita Jurkuvienė, Dainius Vaitkevičius, Jūratė Visockienė, Eglė Jedinkienė, Agnė Vaitkevičienė,Juozas Brajis, Arūnas Marašinskas. Tarybai talkina gatvių seniūnai.
Per šešerius veiklos metus parašyta daug projektų. Projektinių lėšų suma per 350000 Lt (daugiau kaip 100 tūkstančių eurų). 2012 metais buvo įsigytas 290 kv. m griūvantis pastatas bendruomenės namams įrengti su 20 arų sklypu ir dviem palaikiais ūkiniais pastatais, o didžiausias bendruomenės rūpestis 2013-2014 metais buvo suremontuoti įsigytus bendruomenės namus ir įrengti amatų kiemelį. Parengtas bendruomenės namų teritorijos apželdinimo planas.
Bendruomenės namuose vyksta aerobikos, mezgimo užsiėmimai, įrengta kukli bibliotekėlė, organizuojama daug įvairių renginių. Vykdoma plati išorinė komunikacija: su Radviliškio rajono savivaldybe, Baisogalos seniūnija, policijos komisariatu, Baisogalos gimnazija, Baisogalos mokykla–darželiu, Caritu, Baisogalos parapijos bažnyčia, seniūnijos įmonėmis ir organizacijomis, kaimyninėmis bendruomenėmis, miškų urėdija, rajoninio laikraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija, Šiaulių TV. Sudarytos bendradarbiavimo sutartys su neįgaliųjų draugija, Radviliškio verslo ir informacijos mokykla, Policijos komisariatu.
Bendruomenė yra įsigijusi cukraus vatos ir kukurūzų spragėsių aparatus, prekiauja įvairių rajono švenčių metu. Iš projektinių lėšų įsigyta perinimo įranga, perinami ir parduodami vietinių veislių vištų jaunikliai.
Bendruomenė jau turi savo ženklą. 2012 metais pašventinta bendruomenės vėliava. Kasmet rengiamos jau tradicinėmis tapusios kraštiečių šventės, Kalėdų, Naujųjų metų, Užgavėnių, margučių ridenimo šventės. Ypač aktyviai dalyvaujama talkose „Darom“. Gyventojams Visuomenės sveikatos biuras rengia sveikatinimo užsiėmimus. Kasmet rengiami gražiausių sodybų konkursai, sukurtas ženklas gražiausiai sodybai pažymėti. Įrengta laikina krepšinio aikštelė. Nusausintos trys priestočio gatvės. Renkama medžiaga priestočio istorijai. Dalyvauta priestočio teritorijoje sodinant 3,5 hektarų ąžuolyną.
Bendruomenės žmonės labai aktyvūs, geranoriški, mielai dalyvauja bendruomenės renginiuose. Gyventojų dėka nuolat gražėja priestočio teritorija.


Į BENDRUOMENIŲ PORTALĄ