Adresas: Žeimenos g. 3
Švenčionių rajono savivaldybė, Pabradė
Telefonas: +37065252651
El. paštas: pabrade.domus@gmail.com
Kontaktinis asmuo: Vaclovas Jasudas
http://pabradedomus.lt

Lietuvos Respublikos Seimas 2013-uosius paskelbė Sveikatingumo metais.

Palaikant šią idėją bei įgyvendinant VVG projektą „Būkime aktyvūs ir veikime kartu“ Pabradės miesto bendruomenė “Domus” organizavo sveikatingumą propaguojantį ir aktyvų socialinį gyvenimą skatinantį Šiaurietiško ėjimo renginį - mokymą, kuris įvyko 2013 metų balandžio 21 dieną Pabradės ,,Žeimenos” gimnazijos stadione. Tai pirmasis projekto renginys vykdomas pagal III prioritetą „Kaimo gyventojų aktyvumo skatinimas“ 3.1 priemonę „Kaimo gyventojų socialinio aktyvumo skatinimas“. Veiklos sritis- „Bendruomeniškumą skatinanti švietėjiška veikla“. Šio renginio tikslas - skatinti Pabradės gyventojų aktyvumą, plečiant jų turimas žinias apie aktyvų gyvenimo būdą bei sveiką gyvenseną.

Šiaurietiško ėjimo renginyje dalyvavo apie 40 aktyvių šio miestelio gyventojų. Kiekvienam buvo išdalintos šiaurietiško ėjimo lazdos, pritaikytos pagal dalyvių ūgį. Šio renginio instruktorius - Lietuvos šiaurietiško ėjimo asociacijos prezidentas, technikos mokslų daktaras Jonas Koryzna pateikė daug išsamios ir praktiškos informacijos apie pagrindinius šiaurietiško ėjimo privalumus. Dalyvavusieji renginyje sužinojo, jog šiaurietiškas ėjimas yra lengvai išmokstamas, iki 30% mažiau apkrauna judėjimo aparatą, todėl ypatingai tinka turintiems sąnarių ir nugaros problemų. Svarbu ir tai, jog šiaurietiškas ėjimas tinka visiems, kas tik gali vaikščioti!

Lietuvoje vis daugiau žmonių atranda šiaurietišką ėjimą kaip puikią laisvalaikio leidimo, bendravimo ir sveikatos stiprinimo priemonę, tinkančią bet kokio amžiaus žmonėms, nepriklausomai nuo jų fizinės būklės. Tinkamai apsirengus, šiaurietišką ėjimą galima praktikuoti bet kokiu oru ir  bet kuriuo metų laiku.

Dauguma šio renginio dalyvių jau po pirmos treniruotės buvo maloniai nustebinti šiaurietiško ėjimo metu gimusio lengvumo ir optimizmo jausmo. Pabradės miesto bendruomenė tikisi, kad šis renginys – tai tik pirmas žingsnis sveiko gyvenimo būdo link. Tik veikdami kartu įprasminsime brangiausio turto – sveikatos – idėjas ir puoselėsime tautos sveiko gyvenimo būdo nuostatas.  

Danutė Grigelevičienė

Pabradės miesto bendruomenės „Domus“ narė

 
 




Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Apie bendruomenę

Jau seniai visiems žinoma, kad „vienas lauke ne karys“, „kur du stos – daugiau padarys“, o kas jeigu kartu imtų veikti ne du ir ne trys, bet dar didesnė grupė žmonių? Ši idėja - suburti bendrai veiklai Pabradės gyventojus - iškilo supratus, kad tik veikdami kartu galėsime spręsti iškylančias problemas. Taip atsirado poreikis kurti miesto bendruomenę.

Pabradės miesto bendruomenė „Domus“ įregistruota Juridinių asmenų registre 2003 metais kovo 19 d. Tai visuomeninė, nepelno siekianti organizacija, kuri padeda gyventojams spręsti iškilusias problemas, skatina gabius ir iniciatyvius žmones įgyvendinti perspektyvius projektus, Bendruomenė „Domus“, siekia suburti kuo daugiau aktyvių, Pabradės miestui neabejingų žmonių, pasiryžusių drauge darbuotis mūsų miesto labui.

Pirmaisiais metais bendruomenė jungė vos penkis narius, o šiandien jų turime jau keliasdešimt. Artimiausi mūsų tikslai – visuomenės dalyvavimas miesto viešųjų erdvių tvarkyme, domėjimasis miesto istorija, įnešti savo indėlį į miesto turizmo infrastruktūros sukūrimą, turizmo propagavimas. Prasideda bendravimas ir bendradarbiavimas su kitomis rajono bendruomenėmis. Tikimės, kad perimsime gerąją patirtį ir veiksime kartu.

Pirmieji žingsniai kaip visada nėra lengvi, tačiau po truputį į mūsų veiklą įsitraukiant vis daugiau žmonių, viliamės, kad nuveiktų darbų padaugės.


Į BENDRUOMENIŲ PORTALĄ