Adresas: A.Juozapavičiaus g. 10A, LT-09311
Vilniaus miesto savivaldybė, Vilnius
Telefonas: 2724529
El. paštas: lvbosajunga@hotmail.lt
Kontaktinis asmuo: Arimantas Račkauskas
http://www.lvbos.lt

Po gruodžio 12 d. konferencijos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje (SADM) Lietuvos seniūnų asociacijos, Vietos bendruomenių organizacijų ir SADM nariai LR Seime susitiko su naujai išrinkto Seimo, Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto nariais diskusijai apie bendruomenių savivaldos patirtį ir perspektyvas. Į susitikimą atvyko: A. Sysas, A. Mitrulevičius, D. Petrošius, A. Mockus ir A. Strielčiūnas. Susitikimo metu LVBOS tarybos pirmininkas A. Račkauskas pristatė Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungą (LVBOS), pasakojo apie vietos bendruomenių organizacijas, jų veiklos perspektyvas, finansavimą, pristatė savivaldos programą ir LVBOS lūkesčius, pasikeitus Lietuvos LR Seimo sudėčiai.

Susitikimo metu pasisakė visi atvykę Seimo nariai, susirinkusius pasveikino socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojas Algirdas Sysas. Savo nuomones išsakė LSA prezidentas J. Samoška, Trakų seniūnas K. Vilkauskas, Lietuvos VVG tinklo pirmininkė J. Augustinavičienė, prof. I. Leliūgienė, KBCA pirmininkas prof. R. Navickas, LVBOS tarybos nariai ir bendruomenių organizacijų atstovai. Jie papasakojo apie bendruomenių problemas, atkreipė dėmesį į savivaldos rinkimų sistemos netobulumą, ypač tiesioginius seniūnų rinkimus, diskutavo apie viešųjų pirkimų supaprastinimą bendruomenių organizacijoms, kaip tai buvo padaryta partijoms, socialinių paslaugų vietos bendruomenėse finansavimo problemas, su nerimu kalbėjo apie Vaikų dienos centrų uždarymą kaimo vietovėse ir kt. Buvo išsakytos viltys, kad bus tęsiamas bendruomenių organizacijų finansavimas ir rėmimas bei Vietos bendruomenių savivaldos programa, kuri davė gražių rezultatų ir naudos. Tačiau buvo išreikštos abejonės, ar naujoji LR vyriausybė išgirs bendruomenių balsą, nes dabar vyriausybės programoje nėra konkrečios bendruomenių rėmimo programos, likusi tik viena eilutė apie bendruomenes.

LVBOS tarybos narė D. Jokubėnienė pasiūlė sudaryti bendrą kompetetingų sąjungos (LVBOS) ir LR Seimo narių komisiją prie Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto ir kartu diskutuojant spręsti įsisenėjusias Vietos savivaldos įstatymo spragas Lietuvoje.

Susitikimas baigėsi bendru sutarimu, kad tokie susitikimai vyktų kaip įmanoma dažniau, o Seimo narys A. Mitrulevičius pažadėjo, kad naujasis komitetas kvies į diskusijas ir bendruomenių atstovus.
Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Apie bendruomenę

Lietuvos vietos bendruomenių organizaziju sąjunga (LVBOS) buvo įkurta 2011 m. kovo 27 d. Jos įkūrėjai yra Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga, Kauno bendruomenių centrų asociacija ir Vilniaus bendruomenių asociacija. Šiuo metu Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjunga (LVBOS) jungia Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos, Vilniaus bendruomenių asociacijos ir Kauno bendruomenių centrų asociacijos narius t. y. per tūkstantį vietos bendruomenių, įkurtų Asociacijų įstatymo pagrindu. LVBOS veiklos tikslas - koordinuoti jos narių – Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų veiklą, atstovauti teisėtiems narių bendriesiems interesams bei juos ginti valdžios bei valdymo institucijose ar kitose organizacijose, skatinti Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų plėtrą ir tenkinti kitus vietos bendruomenių organizacijų viešuosius interesus, siekti realios savivaldos.


Į BENDRUOMENIŲ PORTALĄ