Adresas: 7 Sėlenų k.Dauparų-Kvietinių sen.LT92402 Klaipėdos r.
Klaipėdos rajono savivaldybė, 7 Sėlenų k.
Telefonas: 865276248
El. paštas: rasa.petrauskiene@gmail.com
Kontaktinis asmuo: Rasa Petrauskienė
http://www.smilgynaiirkaimynai.lt

Savaitraštis „Vakarų Lietuva“ 2013.04.22

Smilgynų kaimyniškumas sukūrė bendruomenės namus

Buvusi Sėlenų pradinė mokyka, kurios pastatas liudija net 170 metų istoriją, praėjusį penktadienį vėl svetingai atvėrė duris. Dabar čia itin džiugiomis įkurtuvių nuotaikomis dalijasi bendruomenė „Smilgynai ir kaimynai“, gebėjusi sėkmingai ir viena pirmųjų rajone įgyvendinti projektą pagal Vietos veiklos grupės „Pajūrio kraštas“ vietos veiklos strategiją. Rekonstruoti bendruomenės namai vienys aštuonių aplinkinių kaimų gyventojus bendrai veiklai, meninei saviraiškai, stiprins gebėjimų įgūdžius.

Skatins gyventojų verslumą

Įkurtuvių renginio vedėja Nijolė Šiparienė bendruomenės namus įvardijo kaip saugiausią užuovėją visoms šviesioms bendruomenės žmonių mintims.

Trečius metus gyvuojanti bendruomenė „Smilgynai ir kaimynai“, turinti 75 narius, vienija Smilgynus, Šatrius, Šakinius, Sėlenus, Sėlenėlius, Eglynus, Alksnius ir Šlapšilę. Iniciatyvių naujakurių dėka įkurta bendruomenė rūpinasi socialinėmis reikmėmis, kultūriniu gyvenimu, nelaimės ištiktais kaimynais bei siekia, kad senjorai jaustųsi reikalingi savo kraštiečiams ir būtų aktyvūs.

„Deja, pastebėjome, kad vietovėje neplėtojami smulkūs verslai, nes gyventojai nelabai pasitiki savo gebėjimais. Tai atspindėjo ir bendruomenės narių apklausa. Ji parodė, kad žmonės labiausiai nori turėti galimybių stiprinti savo gebėjimus. Todėl bendruomenė „Smilgynai ir kaimynai“ nusprendė pasinaudoti VVG „Pajūrio kraštas“ kvietimu teikti paraiškas ir siekti įgyvendinti projektą, kurio esmė – skatinti gyventojų meninę saviraišką ir stiprinti molio apdirbimo gebėjimus ir siuvimo bei siuvinėjimo įgūdžius. Projekto tikslams įgyvendinti gavome 92 000 Lt. Šios lėšos skirtos ne tik buvusios mokyklos pastato, kuriame įkurdinome bendruomenės namus, remontui, bet ir veiklos priemonių – keramikos krosnies, žiedimo rato, siuvimo-siuvinėjimo mašinai pirkti“, – „Bangai“ pasakojo itin iniciatyvi ir energinga bendruomenės „Smilgynai ir kaimynai“ pirmininkė Rasa Petrauskienė.

Atliekant pastato remonto darbus konsultuotasi su VVG „Pajūrio kraštas“, racionaliausių sprendimų ieškota kartu su Artūru Uosiu, kurio bendrovė „Gargždų rangos darbai“ buvo pagrindinė bendruomenės sumanymo vykdytoja. Didžiausią padėką už savanorišką paramą pelnė bendruomenės narys, verslininkas Algirdas Žemgulis. Padėkota ir kitiems bendruomenės aktyvistams.

Gatvių lentelės ir simbolika – visam rajonui

Atnaujintos patalpos reikalingos ne tik projekto veikloms plėtoti, bet ir visų aštuonių kaimų gyventojų susibūrimams, susirinkimams, įvairiems renginiams bei kitai veiklai. Jose repetuos jaunimo ansamblis, muzikuos senjorai, vyks kursai, rankdarbių gamyba, ketinama organizuoti įvairius mokomuosius renginius, konferencijas. Patalpos taip pat reikalingos bendruomenės administracinei veiklai plėtoti.

Projekto metu gyventojai mokysis žiesti molio gaminius ir siuvinėti logotipus. Vienas iš numatytų rezultatų – lentelių su gatvės pavadinimu ir namo numeriu sukūrimas bendruomenės kaimų namams. Tokios lentelės bus daromos ir pagal kitų seniūnijų, bendruomenių pageidavimus. Taip pat numatoma daryti emblemas sporto komandų marškinėliams, įvairius logotipus bei sukurti Klaipėdos rajono prekinį ženklą. Dėl pastarojo buvo sudarytas ketinimų protokolas su Maciuičių ir Kalniškės bendruomene. Dėl minėtų gaminių pirkimo žodiškai jau susitarta su kaimo turizmo sodybų savininkais.

Bendruomenės namų įkurtuvių šventė baigėsi jaunų bendruomenės narių koncertu. „Tu gali“, – šventės pabaigoje įtaigiai ir simboliškai nuskambėjo talentingos bendruomenės narės Mildos Žemgulytės atliekama daina.

Vilija BUTKUVIENĖ
Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Apie bendruomenę

Kaimo bendruomenės "Smilgynai ir kaimynai" teisinė forma pagal įstatus yra asociacija. Bendruomenė įregistruota LR Juridinių asmenų registre 2010-09-07, tą pačią dieną bendruomenei suteiktas paramos gavėjo statusas. Kaimo bendruomenė "Smilgynai ir kaimynai" vienija ir suburia 8-ių kaimų gyventojus, kuriuose 2011-08-03 dienai gyveno apie 400 žmonių. 2011-06-30 dienai bendruomenė turėjo 63 narius, aktyvėjant bendruomenės veiklai narių skaičius didėja. 2011-02-17 kaimo bendruomenė "Smilgynai ir kaimynai" panaudos sutarties pagrindu su Klaipėdos rajono savivaldybe gavo neveikiančios pradinės mokyklos patalpas Sėlenų kaime.Daugiau informacijos https://www.facebook.com/Smilgynaiirkaimynai/?fref=ts ir www.smilgynaiirkaimynai.lt


Į BENDRUOMENIŲ PORTALĄ