Adresas: Kaštonų g. 26
Zarasų rajono savivaldybė, Šniukštai
Telefonas: 8 611 40406
El. paštas: sniukstai@gmail.com
Kontaktinis asmuo: Daiva Zakšauskienė
-

XX amžiaus pradžioje aplink Šniukštus buvo įsikūrę 30 kaimų: Aleksandriškis, Astravas, Biržiniškis, Deksnė, Duburaitis, Marčežeris, Margavonės, Kazimieriškis, Matuliškis, Paliesė, Parubežė, Vienasėdžiai. Tai  išnykę kaimai, kurių gyventojai pokario, kolektyvizacijos, melioracijos laikmečiu dėl įvairių priežasčių turėjo palikti gimtąsias vietas. Deja, dabar iš jų belikę tik prisiminimai. Bet kurio kaimo išnykimas nusineša ir dalelę mūsų, dalelę gimto krašto, dalelę Lietuvos istorijos. Dabar jau pamažu išeina prieškario, karo, pokario metais gimusi karta –  ją keičia kartos, gimusios po Lietuvos kaimo prievartinės kolektyvizacijos ir jų vaikai, gimę nepriklausomoje Lietuvoje. Jiems išnykę kaimai jau istorija, o kai kam, deja, yra išviso nežinomi.

Todėl Šniukštų kaimo kartų bendrijos pirmininkės Daivos Zakšauskienės iniciatyva ir gimė projektas ,,Viešosios erdvės prie Šniukštų bendruomenei svarbaus pastato, sutvarkymas ir priežiūra“, kuriame viena iš pagrindinių veiklų – pastatyti  koplytstulpį išnykusiems ir nykstantiems kaimams atminti. Stilizuotose ąžuolinėse ,,drobėse“ iškalti išnykusių ir benykstančių kaimų pavadinimai. Koplytstulpio autorius Saulius Savickas. 
Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Apie bendruomenę

Asociacija „Šniukštų kaimo kartų bendrija“ įsteigta 2003 m. vasario 26 d. Bendrija jungia Šniukštų, Didėjos, Vėdarių, Volungių, Astraučiznos ir Čičirių kaimų gyventojus, rūpinasi gyvenimo gerove, puoselėje kraštovaizdį ir atstovauja gyventojus valdžios institucijose.
Aktyviausi bendrijos nariai, negailėdami savo laiko ir lėšų, vykdo projektines veiklas, susijusias su vietinės infrastruktūros tvarkymu, rūpinasi aplinkos gražinimu ir bendruomenės namais, organizuoja kultūrines šventes, įvairius konkursus, jaunimas dalyvauna sportiniuose renginiuose ir mielai gina kaimo garbę įvairiose varžybose.


Į BENDRUOMENIŲ PORTALĄ