Adresas: B. Buivydaitės a. 1-4
Anykščių rajono savivaldybė, Svėdasai
Telefonas: 869803656
El. paštas: astafjellb@hotmail.com
Kontaktinis asmuo: Asta Fjellbirkeland
http://www.svedasai.lt

Asociacija „Svėdasų bendruomenė“ baigė įgyvendinti Anykščių rajono savivaldybės finansuojamą projektą „Svėdasų bendruomenės verslumo skatinimas“. 

Projekto idėja – puoselėti amatų tradicijas Svėdasų krašte, ugdyti bendruomenės narių verslumo gebėjimus, spręsti ekonomines problemas suburiant vietos gyventojus bendrai veiklai, pasinaudojant vietos tapatybės populiarinimu ir Anykščių rajono savivaldybės parama.

Vasarą organizuotame asociacijos narių susitikime aptarėme Svėdasų bendruomenės verslo idėjas ir galimybes bei dalyvavome keramikos dirbinių gamybos mokymuose Inkūnų kaime, Anykščių r. Dirbtuvėlėje „Amatų Kalnelis“ vykusiuose dienos trukmės mokymuose susipažinome su seniausiu pasaulio amatu – keramika, lipdėme puodynes, cukrines, sviestines, muilines ir kitas grožybes iš molio.

Subūrėme vietos amatininkus ir dalyvavome mugėse Svėdasuose ir Anykščiuose. Rudens šventės „Obuolinės“ metu pirkėjus sudominome austomis juostomis, veltos vilnos gaminiais, rankų darbo muilu, o smalsuolių dėmesį patraukėme vilnos verpimu rateliu. Mugių metu surinktas lėšas panaudojome prasmingoms asociacijos veikloms – gaminome kalėdines dovanėles, kurias planuojame išdalinti vienišiems Svėdasų gyventojams.

Džiaugiamės, kad šio projekto metu vykdėme veiklas, stiprinančias asociacijos narių bendruomeniškumą, skatinančias savanorystę, didinančias gyventojų užimtumą ir gerinančias gyvenimo kokybę. Tikimės, kad ateityje taip pat puoselėsime senuosius amatus, tęsime dalyvavimo mugėse tradicijas ir sėkmingai įgyvendinsime bendruomenės verslo idėjas.  
Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Apie bendruomenę

Svėdasų bendruomenė – tai savanoriškas Svėdasų miestelio ir seniūnijos gyventojų susivienijimas, sudarytas bendriems narių poreikiams ir tikslams tenkinti bei įgyvendinti. Pagrindinis bendruomenės tikslas – suburti Svėdasuose ir aplinkiniuose kaimuose gyvenančius, dirbančius ir kitaip su Svėdasais susijusius asmenis Svėdasų miestelyje ir apylinkėse gyvenančių žmonių problemoms spręsti. Svėdasų bendruomenė įkurta 2008 m. gegužės mėn 26 d., iniciatyvinės grupės per steigiamąjį susirinkimą. Siekiant suaktyvinti bendruomenės veiklą, 2013 m. lapkričio 16 d. buvo naujai perrinkta bendruomenės taryba ir išrinkta nauja pirmininkė Asta Fjellbirkeland.


Į BENDRUOMENIŲ PORTALĄ