Adresas: B. Buivydaitės a. 1-4
Anykščių rajono savivaldybė, Svėdasai
Telefonas: 869803656
El. paštas: astafjellb@hotmail.com
Kontaktinis asmuo: Asta Fjellbirkeland
http://www.svedasai.lt

 Anykščių kultūros centro Svėdasų skyriaus patalpų rūsyje  vis dažniau matome šurmuliuojančius jaunus žmones. Ilgą laiką nenaudotos ir apleistos patalpos virto patrauklia erdve jaunimui ir visiems bendruomenės nariams, čia galima vykdyti įvairias veiklas arba tiesiog turiningai leisti laisvalaikį.

2018 m. asociacija „Svėdasų bendruomenė“ įvykdė projektą „Svėdasų bendruomenės patalpų pritaikymas jaunimo poreikiams“, kurį finansavo Žemės ūkio ministerija (2919 Eur.) ir Anykščių r. savivaldybė (1482 Eur.). Bendra projekto vertė – 4401 Eur.  Projekto tikslas – suremontuoti patalpas sudarant sąlygas Svėdasų miestelyje vystytis jaunimo bendruomeniškumui ir užimtumui, kad jauni žmonės galėtų leisti laisvalaikį saugioje aplinkoje, užsiimti mėgstama veikla,  įgyvendinti savo idėjas, diskutuoti jiems rūpimais klausimas bei pagal poreikį gauti emocinį palaikymą.

Už projekto lėšas  įsigyta grindų ir sienų apdailos medžiagos, įgarsinimo įranga, elipsinis treniruoklis, stalo futbolo ir oro ritulio stalai, rulonas jogos kilimėliams, kavos/arbatos perkolatorius, šviestuvai, kėdės ir stalai. Patalpos buvo remontuojamos savanoriškų talkų metu ir dabar jau galime drauge su jaunimu pasidžiaugti pasiektu bendru rezultatu.

Projekto metu bendruomenės nariai lankė jogos užsiėmimus, turėjo galimybę dalyvauti stalo futbolo ir oro ritulio varžybose, padainuoti karaokę ar pažiūrėti filmus. Prieš šventes čia vyko kūrybinės dirbtuvės, kurių metu jaunimas gamino dovanėles vienišiems žmonėms. Pasak jų,  rūsio erdvė buvo tikrai patogi ir tinkama jaunimo susibūrimams. „Kai darėme dovanėles seneliams, galėjome ateiti į patalpą mums patogiu laiku. Taip pat labai šaunu, kad ten yra ir stalo žaidimų, taigi procesas neprailgo, nes galėjome pailsėti ir gerai praleisti laiką. Manau, tomis patalpomis jaunimas naudosis ir vėliau. Būtų įdomu jeigu rūsyje atsirastų loginių stalo žaidimų“ – sako Aušrinė.

Smagu, kad ilgai puoselėta svajonė  įrengti atvirą jaunimo centrą tapo realybe. Projekte numatytos veiklos įvykdytos, kartu dirbant patirtos geros emocijos, pozityvūs santykiai rodo, kad gyvenimas yra įdomus ir turiningas, jei tik rodai iniciatyvą, imiesi veiklos ir darai gerus darbus bendruomenei.
Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Apie bendruomenę

Svėdasų bendruomenė – tai savanoriškas Svėdasų miestelio ir seniūnijos gyventojų susivienijimas, sudarytas bendriems narių poreikiams ir tikslams tenkinti bei įgyvendinti. Pagrindinis bendruomenės tikslas – suburti Svėdasuose ir aplinkiniuose kaimuose gyvenančius, dirbančius ir kitaip su Svėdasais susijusius asmenis Svėdasų miestelyje ir apylinkėse gyvenančių žmonių problemoms spręsti. Svėdasų bendruomenė įkurta 2008 m. gegužės mėn 26 d., iniciatyvinės grupės per steigiamąjį susirinkimą. Siekiant suaktyvinti bendruomenės veiklą, 2013 m. lapkričio 16 d. buvo naujai perrinkta bendruomenės taryba ir išrinkta nauja pirmininkė Asta Fjellbirkeland.


Į BENDRUOMENIŲ PORTALĄ