Adresas: J. Basanavičiaus g. 3, Vilkaviškis
Vilkaviškio rajono savivaldybė, Vilkaviškis
Telefonas: 865503232
El. paštas: dalius.n@gmail.com
Kontaktinis asmuo: Dalius Nešukaitis
http:/www.bendruomene.lt/svetaine/vilkaviskis

 

Kalbos apie per Vilkaviškį tekančių upelių pakrančių sutvarkymą ir jų panaudojimą rekreacinėms reikmėms suaktyvėjo pernai išvalius upelių vagas ir atsivėrus puikiam šių vandens telkinių vaizdui. Siekiant nuo kalbų pereiti prie konkrečių darbų buvo suburta iniciatyvinė grupė, kurioje pradėta tartis, diskutuoti bei planuoti, kaip būtų galima sutvarkyti laisvas miesto erdves, kad jos taptų patrauklios ir tarnautų žmonėms, kur įrengti pėsčiųjų ir dviračių takus, kuriais būtų galima aplankyti gražiai sutvarkytas miesto vietas. Pagrindinis dėmesys buvo sutelktas į Šeimenos ir Vilkaujos upelių pakrantes. Aptarę įvairias galimybes, iniciatyvinės grupės nariai buvo pakvietę palei upę pasivaikščioti ir savo miestui neabejingus vilkaviškiečius, kad šie taip pat pateiktų idėjų.

Praėjusių metų gruodžio pražioje verslininko Aloyzo Beržanskio kvietimu į pagalbą vilkaviškiečiams buvo atvykusi profesionalių specialistų grupė, vadovaujama Lietuvoje garsaus architekto Rolando Paleko. Jie išklausė iniciatyvinės grupės narių sumanymą, išanalizavo jų paruoštą dviračių trasų įrengimo schemą, patys apžiūrėjo Šeimenos upelio teritorijas ir viską apibendrinę parengė savo viziją. Ją architektai pavadino „Pasivaikščiojimas po Šeimenos paupį“ ir pristatė rajono visuomenės bei valdžios atstovams (apie tai buvo rašyta 2011 m. gruodžio 10 d. laikraštyje “Santaka”)

 

Šių metų vasario mėnesį PALEKO ARCH STUDIJA parengė vizualizaciją (koncepcinius pasiūlymus) „Šeimenos paupio parkas Vilkaviškyje“, su kuria gali susipažinti kiekvienas.

Kad įgyvendinti šią viziją dar reikės nudirbti daug darbų, bet jau žengtas pirmas žingsnis.

Dalius Nešukaitis

„Šeimenos paupio parkas Vilkaviškyje“, koncepciniai pasiūlymai - PALEKO ARCH STUDIJA: http://dl.dropbox.com/u/17861709/Knygute%202012%2002%2013.pdf
Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Apie bendruomenę

Vilkaviškio miesto bendruomenė įsikūrė 2005 metais. Nuo 2006 metų bendruomenė organizuoja Vandens šventes, kurios vyksta prie Paežerių ežero ir dviračių žygius, kurie vyksta du kartus per metus - pavasarį ir rudenį. Pavasarinis žygis - "Dviračiu į plukių žydėjimą", paprastai vyksta paskutinį balandžio sekmadienį, o rudeninis - "Dviračiu į auksaspalvį rudenį", rugsėjo pabaigoje arba spalio pradžioje.

2011 metų pabaigoje bendruomenė nutarė pagrindinį dėmesį skirti Vilkaviškio miesto įvaizdžio kūrimui bei miesto gatvių, šaligatvių, poilsio ir sveikatingumo infrastruktūros gerinimui.

Kviečiame visus Vilkaviškyje gyvenančius, dirbančius ar iš jo kilusius žmones prisijungti prie bendruomenės veiklos ir kartu kurti savo miestą.


Į BENDRUOMENIŲ PORTALĄ