Adresas: J. Basanavičiaus g. 3, Vilkaviškis
Vilkaviškio rajono savivaldybė, Vilkaviškis
Telefonas: 865503232
El. paštas: dalius.n@gmail.com
Kontaktinis asmuo: Dalius Nešukaitis
http:/www.bendruomene.lt/svetaine/vilkaviskis

Vilkaviškio miesto bendruomenė spalio 25d. organizavo seminarą-mokymus „Savanorystės skatinimas ir plėtra Vilkaviškyje“.

Renginį vedė didžiulės patirties savanorystės srityje turinti Savanorių centro „A.C. Patria“ lektorė Birutė Daugėlienė. Tai jau antrasis bendruomenės suorganizuotas seminaras šia tema.

Seminare buvo kalbama kaip pasiruošti savanorius priimančioms organizacijoms, kaip paskelbti apie savanorių poreikį, kokiu būdu organizuoti ir koordinuoti veiklą. Renginyje dalyvavo ir kai kurių rajone savanorius priimti galinčių organizacijų atstovai ir save savanoriais matančių žmonių.

Pasak B. Daugėlienės, savanorystė yra daugiau jauną žmogų ugdanti veikla, galimybė tobulinti konkrečius praktinius įgūdžius ar kompetencijas. Tačiau vilkaviškiečiams labiausiai rūpėjo sužinoti kokios savanoriavimo perspektyvos brandiems žmonės, kur rasti savanorius priimančias organizacijas ir kokie iššūkiai laukia savanorių.

Diskusijoje, kurioje dalyvavo ir Vilkaviškio ligoninės vadovas Linas Blažaitis, išsikristalizavo mintis, kad rajone reikėtų kažkokios bendros platformos, kurioje savanorius priimančios organizacijos ir patys savanoriai galėtų surasti vieni kitus. Antra vertus, neatlygintinai padėti norinčius žmones galėtų labiau mokėti prisitraukti ir pačios organizacijos. Jos galėtų ištransliuoti žinią apie tai, jog joms tokie žmonės reikalingi, kad jie laukia savanorių. Taip pat reikia suprasti ir tai, kad kiekvienas savanoris priimančiai įstaigai yra ir papildomas rūpestis, kartais reikalaujantis ir papildomų resursų. Tai ir papildomas dokumentų pildymas, ir apmokymas bei priežiūra pačiam savanoriui.

Taigi, gvildenant savanorystės temą, iškyla ir daugybė su ja susijusių klausimų, kuriuos galėtų išspręsti ją koordinuojanti institucija. Tokia institucija -“Savanorių centras” veikia prie Viniaus savivaldybės, savanorystės veiklos organizavimo reglamentavimu rūpinasi Šilalės savivaldybė.  Tad kitoje bendruomenės organizuojamoje diskusijoje lapkričio mėnesį tikimasi įsigilinti į šias problemas, galbūt sulaukti ir rajono savivaldybės dėmesio.

Seminaras yra Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamo projekto „Sporto renginių ir savanoriškos veiklos populiarinimo Vilkaviškio mieste organizavimas skatinant vietos gyventojų užimtumą ir saviugdą“ dalis.

Vilkaviškio miesto bendruomenės pirmininkas Dalius Nešukaitis

 

dalius.n@gmail.com

 

            Vilkaviškio miesto bendruomenės pirmininkas Dalius Nešukaitis dalius.n@gmail.com; +370 655 03232
Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Apie bendruomenę

Vilkaviškio miesto bendruomenė įsikūrė 2005 metais. Nuo 2006 metų bendruomenė organizuoja Vandens šventes, kurios vyksta prie Paežerių ežero ir dviračių žygius, kurie vyksta du kartus per metus - pavasarį ir rudenį. Pavasarinis žygis - "Dviračiu į plukių žydėjimą", paprastai vyksta paskutinį balandžio sekmadienį, o rudeninis - "Dviračiu į auksaspalvį rudenį", rugsėjo pabaigoje arba spalio pradžioje.

2011 metų pabaigoje bendruomenė nutarė pagrindinį dėmesį skirti Vilkaviškio miesto įvaizdžio kūrimui bei miesto gatvių, šaligatvių, poilsio ir sveikatingumo infrastruktūros gerinimui.

Kviečiame visus Vilkaviškyje gyvenančius, dirbančius ar iš jo kilusius žmones prisijungti prie bendruomenės veiklos ir kartu kurti savo miestą.


Į BENDRUOMENIŲ PORTALĄ